Що не можна робити 4 вересня на Агафона Огуменника, щоб не накликати на себе великі проблеми

4 вересня православна церква вшановує мученика Агафоніка Нікомидійського. У народі свято отримало назву Агафон Огуменник або Агафонів день. А ще його називають Потіхи лісовика. І не дарма. День дуже складний.

Святому Агафоніку моляться, просячи про зцілення від хвороб очей, а також про захист від нечистої сили і лихого ока.

Мученик Агафонік Никомидійський

З дня 4 вересня пов’язано багато прикмет. За народними повір’ями, це єдиний день в році, коли лісовики стають видимими і намагаються максимально нашкодити людям.

лісовик

Ходити в ліс категорично заборонялося, тому що лісовик вів в гущавину і людина гинула. Люди також повинні захистити свій будинок: не можна спати з відкритим вікном, за старих часів також чоловіки робили захисне коло за допомогою кочерги навколо всього подвір’я.

В ніч з 3 на 4 число господарі одягали вивернутий кожух і шапку навиворіт і з вилами йшли ночувати на сінник біля худоби, щоб лісовики не зашкодили її і не підпалили сіно. А господині пекли здобні пиріжки і розкладували по дому і двору, щоб дідько, якщо прийде, почастувався і не робив капостей. Що найцікавіше, часто ці частування дійсно зникали дивним чином.

Лісовик потрапив на камеру. Фото 4 вересня

Ось які заборони існують на 4 вересня:

  • не ходити в ліс, а якщо довелося, мати при собі хрестик, коли покажеться лісовик – помахати на нього пальцем і показати хрест, тоді не зачепить;
  • не спати з відкритим вікном – дідько в ліжко залізе;
  • не дарувати і не приймати подарунки – вони принесуть біду;
  • не їсти м’ясо, яйця і молочні продукти – це повинен бути пісний день;
  • а дівчина, яка мріє вийти заміж, взагалі не повинна їсти від світанку до заходу сонця, тільки пити воду – наречений з’явиться ще до Різдва;
  • не можна брати і давати в борг – для перших це стане кабалою, для інших – втратою кровних;
  • не треба виходити на вулицю після заходу сонця – нападе болячка.

А ось що треба зробити: 7 добрих справ, вчинених у цей день, примножать багатство в 7 разів.

 

Популярне

Схожі статті

Хоче струнку фігуру і об’їдається кебабами: Ані Лорак ледве втислася у вузьку сукню для червоної доріжки

Колись відома в Україні співачка Ані Лорак показалась на червоній доріжці на музикальному фестивалі у Баку. Зірка розповіла, як стежить за фігурою.

“Провидіння надсилало попередження”: У Кароль загорілася фата, у Білик згорів ресторан, Камалія обпекла ногу

Трапляється, що доля надсилає нам повідомлення, але ми не завжди можемо вчасно розгадати ці знаки. Лише пригадуючи минуле, Кароль, Білик, Камалія усвідомили, що означали погані прикмети.

Ця актриса могла зіграти руду бестію Хюррем Султан замість Мер’єм Узерлі. Дивіться, як вона виглядає зараз

Відома турецька актриса Мер'єм Узерлі могла б і не стати всесвітньою зіркою, якби не випадковість. Актрису хотіли замінити на іншу знаменитість у стрічці "Величне століття".