Історія Великодня і то, як виникли святкові традиції

Author name 27 Квітня 2021 в 14:04

Поділитися статтею

Великодні яйця
Великодні яйця

Рано світанком пасхального ранку Марія відкрила гробницю Ісуса і виявила, що вона порожня – ось чому так багато церков тепер проводять служби в ранню годину

Наближається пасхальну неділю, а це значить, що пора вже дістати комплекти для фарбування яєць, почати готувати обіднє меню і збирати великодні кошики для своєї сім’ї.

Попри те, що до прибуття пасхального кролика ще дуже багато належить зробити, виділіть додатковий час, щоб почитати історію Великодня. Християнське свято, що відзначається в неділю, 2 травня цього року, відзначається з II століття як спосіб святкування воскресіння Ісуса Христа. З роками сформувалося безліч великодніх традицій, від шоколадних кроликів до полювання за крашанками.

Виявляється, це свято дуже багато робить тим, чим він є сьогодні – релігійним або яким-небудь іншим. Тут ми зібрали всі важливі факти про історію Великодня, в тому числі про походження деяких з найзаповітніших сімейних традицій, таких як відвідування пасхального кролика, смачну печеню з шинкою і багато іншого. Можливо, ви навіть захочете зробити кілька заміток, щоб мати під рукою всю інформацію на пасхальному святі в цьому році.

Великодні яйця

Яйця на Великдень
Яйця на Великдень

Від фарбованих яєць до шоколадних яєць і полювання за яйцями – ніщо не говорить про Великдень так, як неймовірна їжа. Однак наш сучасний погляд на збір, фарбування і прикраса яєць виходить з традиції, що йде корінням в тисячі років, задовго до часів Ісуса Христа.

Багато стародавні культури, в тому числі греки та єгиптяни, вважали яйця ознакою родючості та нового життя. Вони використовували яйця в релігійних ритуалах і вішали їх в язичницьких храмах в містичних цілях, – каже Марта Циммерман у своїй книзі “Святкування християнського року”.

Пізніше, коли християнські місіонери спостерігали, як навесні члени громади полюють за яйцями, вони почали використовувати цю їжу як інструмент для опису нового народження Христа в воскресіння. “Вони фарбували яйця в залежності від того, які кольори означали для церкви: жовтий для воскресіння, синій для любові, червоний для крові Христа. Або вони малювали на яйцях різні сцени з Біблії та ховали їх. Дитина, який знайшов яйце повертається і розповідає історію, намальовану на цьому яйці”, – говорить Коллінз.

Великодню неділю: служба сходу сонця
історія великодніх традицій

Недарма Великодню неділю часто відзначається церковною службою на світанку. Історія свідчить, що рано світанком пасхального ранку Марія відкрила гробницю Ісуса і виявила, що вона порожня – ось чому так багато церков тепер проводять служби в ранню годину, щоб відзначити знаменну подію.

Насправді традиція пасхального богослужіння сходу сонця сходить до 1732 році, коли перше богослужіння в Німеччині провела Моравська церква. Група молодих людей зібралася на світанку на міському кладовищі, щоб співати хвалебні гімни, а в наступному році до них приєдналася вся громада. До 1773 року перше пасхальне богослужіння на сході сонця було проведено в Вінстон-Салемі, на півночі країни. Кароліна.

Пост

Їжа під час посту
Їжа під час посту

Ми можемо дякувати Великий піст за наші великі великодні свята. Спочатку Великий піст вимагав, щоб люди постили протягом 40 днів (виключаючи неділі), але в наші дні це частіше спостерігається, коли люди відмовляються від таких потурань, як кава, шоколад, телебачення або соціальні мережі.

Точна дата закінчення Великого посту може трохи відрізнятися в залежності від того, чи слід церква західним або східним звичаям, але зазвичай він закінчується ближче до Великодня. Отже, настає пасхальну неділю, люди безумовно готові зануритися в деякі з солодких і солоних страв, яких їм не вистачало.

Пасхальна цукерка

Кожна дитина знає, що жодна полювання за крашанками не обходиться без цукерок. Обмін шоколадних цукерок і інших солодощів під час Пасхи набув популярності в Європі в середині 19 століття, оскільки компанії розробили методи масового виробництва солодощів і представили кондитерські вироби в химерних святкових формах та упаковування, таких як яйця Кедбері.

Желейні боби, ймовірно, походять від ранніх мармеладу, таких як рахат-лукум, делікатес на Близькому Сході. Вони вийшли на ринок США десь в кінці XIX століття, але, згідно з Оксфордської енциклопедії їжею і напоїв в Америці, не отримали своєї пасхальної асоціації до 1930-х років.

Слово Пасха

Святкування Великодня – міжнародна подія, але мало хто культури називають свято його знаменитим назвою. Ранні християни називали воскресіння Христа “Песах “, що на івриті означає “Великдень”. Сьогодні в більшості мов використовується варіація цього імені: “Песах” по-французьки, “Паскуа” по-іспанськи та по-італійськи, “Пашке” по-албанською і “Паск” по-шведськи.

Англійське слово Easter (Пасха) походить від незнайомого джерела.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею