Виникнення Благодатного вогню. Про що оповідає історія

Author name 18 Квітня 2020 в 16:04

Поділитися статтею

Сходження Благодатного вогню
Сходження Благодатного вогню

Бог створив вогонь там, де, за логікою речей, він не повинен бути.

Вчений-історик Євсевій описує у своїй Vita Constantini, яка датується приблизно 328 роком, що трапилася цікава подія Пасхального Єрусалиму в 162 році.

Коли наглядачі церкви збиралися наповнити лампи, щоб підготувати їх до святкування воскресіння Христа, вони раптом помітили, що в лампах більше не залишилося масла.

Після цього єпископ Єрусалимський Нарцис наказав наповнити свічки водою. Потім він сказав наглядачам, щоб запалити їх. Перед очима всіх присутніх кожна лампа горіла, як ніби була заповнена чистим маслом.

Християнської православною традицією вважається, що це чудо, яке передувало будівництву Гробу Господнього в четвертому столітті, пов’язане з Дивом Благодатного Вогню.

Ними визнається, що вони розрізняються, так як ця подія відбулася одноразово, в той час як Чудо Святого Вогню буває щороку.

Тим не менш, вони мають загальну передумову, що Бог створив вогонь там, де, за логікою речей, він не повинен бути.

Близько 385 р Егер, знатна жінка з Іспанії, вирушила в Палестину. Розповідаючи про свою подорож, вона оповідає про церемонії Гробу Господнього, коли світло виходить (ejicitur) з маленькою каплиці, в якій знаходиться гробниця, завдяки якій вся церква наповнюється нескінченним світлом (lumen infinitum).

Незважаючи на ці попередні випадки, Священний Вогонь, як вважають, був вперше зареєстрований християнським паломником Бернардом Мудрим (Bernardus Monachus) в 876 році.

При Болдуіні I латинське духовенство перейшло у володіння Гробу Господнього, і, за словами Крістофера Тімермана, грецьке духовенство було відновлено під егідою латинців в 1101 році.

У щорічному ритуалі напередодні Великодня, Святий Вогонь спускається з небес і запалює свічки священиків в едаці Гробу Господнього.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею