Навального отруїли хімічною зброєю: «Його намагалися змусити замовкнути». Стан Олексія зараз

Author name 3 Вересня 2020 в 09:09

Поділитися статтею

Олексій Навальний
Олексій Навальний

20 серпня весь світ вразила новина про отруєння Навального. Після переводу Олексія в німецьку клініку лікарі встановили природу речовини — проти засновника ФБК застосували хімічну зброю.

Відповідно до прес-релізу уряду Німеччини, опозиціонера отруїли отрутою «Новачок». Саме до такого висновку прийшли фахівці з лабораторії фармацевтики і токсикології.

«Новачок» — це група отруйних фосфорорганічних речовин, які мають нервово-паралітичну дію. У сімдесяті і восьмидесяті Радянський Союз розробляв його в рамках програми зі створення хімічної зброї.

Алексея Навального перевезли в немецкую клинику Шарите
Олексія Навального перевезли до німецької клініки Шаріте

Оскільки синтезувати отруту можна шляхом змішування двох нетоксичних компонентів, це дозволяло вченим в СРСР виготовляти її під прикриттям сільгосп виробництва.

При потраплянні в організм «Новачок» вражає нервову систему, через що людина відчуває сильні болі і не може дихати. Діє він набагато швидше за інші подібні речовини і навіть дуже мала доза може завдати вкрай серйозної шкоди.

Основатель Фонда борьбы с коррупцией Алексей Навальный
Засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний

Що стосується стану Навального зараз, то він як і раніше важкий. Симптоми отруєння зменшуються, проте головний антикорупціонер Росії все ще перебуває в реанімації та на штучній вентиляції легенів.

Лікарі клініки Шаріте, де лікується політик, впевнені, що слід очікувати більш тривалого перебігу хвороби. До того ж не можна виключати довгострокові наслідки того, що сталося.

Ангела Меркель об отравлении Навального
Ангела Меркель про отруєння Навального

Канцлер Німеччини Ангела Меркель від імені всього уряду засуджує російську владу:

«Зараз стало очевидно, що Олексій Навальний став жертвою злочину. Його намагалися змусити замовкнути і я виступаю з засудженням того, що з ним сталося. Є серйозні питання, на які може і повинна відповісти тільки Росія».

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею