Це чарівне тварина все своє життя вагітна

Author name 13 Березня 2020 в 23:03

Поділитися статтею

Як це - все життя вагітна
Як це – все життя вагітна

Самки болотних валлабі можуть залишатися вагітними протягом всього свого дорослого життя.

Самки болотних валлабі можуть залишатися вагітними протягом всього свого дорослого життя.

Іноді вагітність може відчуватися так, як ніби вона триває вічно, але для австралійського сумчастого, званого болотним валлабі (Wallabia bicolor), вагітність дійсно ніколи не закінчується.

Дослідники нещодавно виявили, що жінки-валлабі можуть завагітніти під час вагітності, імплантіруя новий ембріон – або за два дні до народження існуючого плода – або двох.

Це створює цикл вічної вагітності, який зберігається протягом усього життя валлабі в зрілому віці. Це також репродуктивна стратегія, яка є унікальною серед ссавців, повідомили вчені в новому дослідженні.

Болотні валлабі, висотою близько 70 сантиметрів, родом зі східної Австралії, де вони живуть в лісах і болотах. За даними Музею зоології Мічиганського університету, вони стають статевозрілими у віці 15 місяців, можуть розмножуватися круглий рік і мають період вагітності, який триває від 33 до 38 днів.

Проте, цикл еструса валлабі триває всього 31 день.

Стадії вагітності

Розмноження ссавців включає чотири стадії: овуляція, запліднення, вагітність і годування грудьми. У групі сумчастих, званих макроподідамі, в яку входять кенгуру і валлабі, деякі види відчувають овуляцію незабаром після народження – іноді протягом декількох годин, пишуть автори дослідження. Оскільки цикл тічки болотних валлабі коротше періоду їх вагітності, дослідники давно підозрювали, що спаровування і зачаття у цих тварин можуть збігатися з вагітністю.

Щоб з’ясувати, чи так це, вчені з Мельбурнського університету в Австралії та Інституту досліджень зоопарку і дикої природи ім. Лейбніца в Берліні зібрали мазки з піхви і провели ультразвукове дослідження вагітних кенгуру з високою роздільною здатністю.

Вони виявили, що 90% вагітних жінок були насправді подвійно вагітними, у них був другий ембріон, запліднений овуляцією, яка сталася, коли їх доношена плід вже завершив від 97% до 100% свою вагітність.

Але зародки були матками. Сумчасті самки мають подвійні матки (разом з трьома піхвами). Це означає, що вагітний болотний валлабі, через кілька днів після пологів в одній матці, може овуліровать, спаровуватися і розвивати недавно запліднений ембріон в другій матці.

Однак, згідно з дослідженням, цей другий плід ще не починає розвиватися. Сумчасті віддають своїх дитинчат на набагато більш ранній стадії розвитку, ніж інші ссавці і у їх джеїв місяці лактації і зростання попереду. Під час годування немовляти ембріон «призупиняється» в утробі матері і його розвиток не починається до тих пір, поки лактація його рідного брата не закінчиться і дитина не покине сумку своєї матері.

Ці результати ясно показують, що болотний валлабі породжує новий ембріон до народження.

Ця стратегія розмноження «повністю розмиває нормальну поетапну систему розмноження у ссавців».

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Ці молитви допоможуть вам в скрутну хвилину

Нагадаємо, Життя було спокійніше, а шоколад і цукерки смачніше: ТОП-5 цукерок СРСР

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею