Масштабна пенсійна реформа в Україні: всі подробиці

Author name 16 Березня 2021 в 22:03

Поділитися статтею

Пенсіонери
Пенсіонери

Ви повинні знати, що солідарна система зараз в катастрофічному стані, у зв’язку з демографічними процесами в країні. Утворився дисбаланс.

Звичайні українці цікавляться які нововведення, будуть найближчим часом в пенсійному питанні. Річ у тому, що в інтернеті ходять чимало чуток, що пенсії можуть зменшити у два рази.

Це хвилює населення України та особливо людей які збираються найближчим часом вийти на пенсію. Що буде їх чекати та до чого готуватися майбутнім пенсіонерам?

Денис Шмигаль, який є прем’єр-міністром України, прогнозує, що після закінчення 15 років на Україні 50% пенсіонерів може залишитися без пенсії коли вони вийдуть на заслужені відпочинок. Владою плануються врятувати ситуацію запровадивши механізм індивідуальних пенсійних накопичень.

Це не нова ідея. Ще при Кучмі пробували так зробити, але це не увінчалося успіхом. Нинішній Кабінет міністрів хоче повернутися до цієї практики знову у 2021 році.

Що відомо?

Зараз в нашій країні застосовується два з трьох рівнів пенсійної системи, затверджені у 2003 році. Це 1 і 3 рівень.

1 рівень – ставитися до солідарної системи. Ця система працює коштом відрахувань вироблених роботодавцями щомісяця, залежно від нарахованої заробітної плати працівнику – 22% ЄСВ.

Третій рівень

а
Пенсіонери

Він також вже давно застосовується в нашій країні. Це добровільно-накопичувальний рівень. У нього немає популярності в народі. Тут працюють недержавні пенсійні фонди (НПФ).
Але ви повинні знати, що солідарна система зараз в катастрофічному стані, у зв’язку з демографічними процесами в країні. Утворився дисбаланс. Літніх людей стало багато, а працюють значно поменшало. Таким чином кількість людей вже не в змозі утримувати наявних зараз пенсіонерів.

Що планується зробити

Прибираються зарплати в конвертах. Хочуть ввести 2 рівень пенсійної реформи – загальнообов’язкової накопичувальної системи державного пенсійного страхування. Що він собою являє?

Це персональні рахунки працівників, куди щомісяця в обов’язковому порядку буде перераховуватися частина від сплачуваних внесків із заробітної плати. Таким чином планується, що ці гроші будуть приносити дохід і можна буде збільшити розмір пенсії та не буде потрібно брати кошти з відрахувань від заробітної плати трудящих.

Як це буде практично працювати неясно, але плани такі у Кабміну є.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею