Коментарі експерта з приводу підвищення прожиткового мінімуму в Україні

Author name 3 Червня 2021 в 14:06

Поділитися статтею

Прожитковий мінімум і реальне життя
Прожитковий мінімум і реальне життя

Зараз прожитковий мінімум становить 2374 гривні. З 01.12.2021 року він зросте до 2481 гривні. Однак це не відображає реальний рівень життя.

Для того щоб підвищити прожитковий мінімум в Україні необхідно, що відмінно працювала економіка країни. Повинна бути змінена економічна модель в Україні, тільки тоді буде можливість значно підвищити добробут українців.

У нашій країні планується розраховувати прожитковий мінімум по-новому. Він повинен прирівнюватися до фактично прогнозованого. Народними депутатами в кількості 253 осіб була підтримана зазначена ініціатива. Цим законом передбачається визначати прожитковий мінімум виходячи з розрахунку на одну людину в процентному співвідношенні до середньої заробітної плати за місяць, враховую його річну зарплату.

Чи реальний 
прожитковий мінімум?

Також повинні бути враховані інфляційні процеси. Зараз в нашій країні прожитковий мінімум становить 2374 гривні. З 01.12.2021 року він зросте до 2481 гривні. Однак це не відображає реальний рівень життя. Оксана Чепіжко, яка є фінансовим експертом громадської організації Re: Старт, прокоментувала зміни, які депутати пропонують в законі.

Як вона пояснила, цей законопроєкт розроблений таким чином, щоб до 2026 року, щоб реальні соціальні стандарти відповідали безумовному базовому доходу громадян України. Хоча в ньому не враховані інфляційні процеси в країні та тіньова економіка. Також не враховано реальні та приховані доходи громадян. Міжнародний валютний фонд і інші кредитори нашої країни ще невідомо як відреагують на цей законопроєкт.

Тому Оксана Чепіжко робить висновок, що в законопроєкті більше політики ніж економіки. Вона приходить до висновку, що реальне підвищення рівня соцстандартів буде тільки тоді, коли зміниться економічна модель в Україні.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею