В Україні у червні 2022 року працюючі пенсіонери отримуватимуть зовсім інші суми: всі подробиці

Громадяни, які продовжують працювати після досягнення пенсійного віку, із червня почнуть отримувати збільшену пенсію. Відповідно до деяких змін у законодавстві, пенсії було перераховано вже у квітні.

Проте через деякі формальності виплати розпочнуться у червні.
Пенсійний фонд України повідомляє, що доплата належить громадянам, які відпрацювали повні два роки після виходу на пенсію. Також збільшення належить тим пенсіонерам, яким усі 24 місяці роботи не було підвищення виплат, при цьому враховується страховий стаж, напрацьований за цей період.

Двомісячна затримка перерахунку відбулася через несвоєчасне подання роботодавцями звітів із соціального страхування, термін яких закінчується 10 травня. Саме тому ПФУ не мав інформації про кількість відпрацьованого часу людьми пенсійного віку.

Пенсія в Україні
Як зміниться пенсія в Україні для працюючих пенсіонерів

Пенсіонери, які продовжують працювати, отримуватимуть нову, збільшену суму, починаючи з червня 2022 року. Невиплачена компенсація за попередні два місяці, з яких розпочався перерахунок згідно з новим законом, за квітень та травень, також надійде разом із червневою виплатою.
За статистичними даними, в Україні зареєстровано близько 11 мільйонів пенсіонерів. З цієї кількості два мільйони сімсот тисяч людей ще активно працюють.

Пенсіонери, що працюють у цей період, отримують пенсію у розмірі 4530 грн. (Це середній показник). Українські пенсіонери, які припинили трудову діяльність, одержують у середньому на 160 гривень на місяць менше.
За законодавством України, кожні 2 роки відбувається перерахунок пенсійних виплат для працюючих громадян. При цьому враховуються стаж роботи після досягнення пенсійного віку та розмір заробітної плати.

Схожі статті

Налисники на воді: як їх приготувати та чим начинити. Поради від зіркового кухаря Євгена Клопотенка

Налисники традиційна українська страва, яку з дитинства куштували вдома, а, особливо, в гостях у бабусі. Пам'ятаєте тонкі млинці, начинені сиром, грибами та іншою смакотою?

Як приготувати українські палюшки зі шкварочками? Весь секрет у пропорціях! Ділюсь бабусиним рецептом

Легкі, м'які та дуже смачні палюшки готуються з картопляного пюре. Сьогодні ми розповімо про приготування страви, яка стане ідеальною вечерею для всієї сім'ї.

Новий рецепт нереально смачної запіканки: потрібна печінка, яйця та овочі. Сім’я завжди просить добавку!

Печінкова запіканка з овочами стане відмінною альтернативою ковбасі на бутерброд і гарним варіантом закуски на святковий стіл. Якщо ви ще не куштували цю страву, то рекомендуємо спробувати!