Чи спишуть в Україні борги за комунальні послуги у цей непростий для наших людей час? Усі подробиці

На цей час в Україні накопичилася величезна заборгованість по рахунках за послуги комунальних підприємств. Сума складає 100 мільярдів гривень.

У складній ситуації, що склалася в Україні після вторгнення росії на її територію, багато громадян не заплатили за комуналку. Наразі не нараховуватиметься пеня за прострочену оплату, але борги, які поступово накопичуються, списуванню не підлягають. Інакше велика можливість закриття постачальників комунальних послуг, оскільки без відповідного фінансування підприємство зможе працювати.

 

Що буде із боргами за комуналку?

Олег Попенко, експерт у галузі житлово-комунальних послуг, вважає, що ситуація стає критичною. Він рекомендує громадянам починати поступово виплачувати заборгованість, оскільки абонентів – боржників у майбутньому можуть очікувати неприємні наслідки. У боржників можуть накласти арешт на банківські рахунки, їх мають право залучити до суду, у результаті можливо відчуження майна.

Як варіант, за неможливості оплати боргу, можна укласти договір про реструктуризацію з постачальниками електрики, води, газу, тепла. З цим документом власник житла має право на оформлення субсидії.
Крім того, якщо людина не проживає на житловій площі, що належить їй, 30 днів і більше, вона має право не платити комуналку. Тільки необхідно надати документ, що підтверджує це:

довідка про проходження служби у ЗСУ;
довідка про лікування;
документ про статус внутрішньо переміщеної особи.

Якщо в будинку чи квартирі встановлені лічильники на газ та воду, слід передавати показники, тобто повторювати попередні цифри.

Схожі статті

Забудьте про класичний крабовий салат: знайшла рецепт “Червоне море” і тепер хочу готувати його кілограмами

Хочеться салату з крабовими паличками, а класичний варіант з яйцями вже набрид? Новий рецепт "Червоне море" приємно здивує своїм свіжим смаком та оригінальною подачею.

Всією родиною підсіли на цю рибку: дуже смачно і просто. Показую, як зі скумбрії зробити справжній делікатес

Приготувати смачну рибу – справжнє мистецтво. Втім, якщо вам хочеться приємно здивуватись, обов'язково спробуйте зробити закуску за цим простим рецептом.

Дістаю персики з банки, все перемішую і виливаю у форму: торт за 15 хвилин, який готується в холодильнику

Всього за 15 хвилин вашого часу можна приготувати свіжий та оригінальний торт з консервованих персиків. Потрібно лише обʼєднати всі інгредієнти між собою та можна насолоджуватися смаколиком.