Коли День Святого Миколая 2022 в Україні за григоріанським і юліанським календарем: дати та ідеї подарунків

Останніми днями в мережі поширились обговорення ймовірного переходу церкви з юліанського на григоріанський календар. Пояснюємо, що зміниться для українців цього року

День Святого Миколая, Різдво та інші великі церковні свята несуть неймовірно важливе значення для всіх українців. Поки віряни надають святам сакрального значення, невіруючі бережуть у серці теплі спогади з дитинства. У будь-якому разі потрібно розібратись: що зміниться для українців, якщо церква перейде з одної системи літочислення на іншу та коли День Святого Миколая відзначатимуть після змін літочислення.

Юліанський та григоріанський календар

Юліанський або ж юліянський календар – це стара система літочислення, яка була запроваджена 45 року до н.е. давньоримським діячем Юлієм Цезарем. “За старим стилем”, сьогодні 23 листопада, втім Україна, як і весь світ, давно не живе за юліанським календарем. 1582 року світ перейшов на більш точну систему літочислення – григоріанський календар. Україна перейшла на астрономічно більш точну систему лише 1918 року. Втім, офіційно церковні свята відзначаються за юліанським календарем.

Коли цього року відзначатимуть свято
Коли цього року відзначатимуть свято

Коли День Святого Миколая 2022

Цьогоріч дискусії стосовно дати святкування церковних свят стали особливо гострими. Багато українців висловили бажання перейти на григоріанський календар не лише у побуті, а й у церкві. Про те, коли День Святого Миколая в Україні відзначатимуть цьогоріч, розповіли на офіційній сторінці Української Православної Церкви.

Так, відповідь була простою та короткою: цьогоріч День Святого Миколая – 19 грудня. У пресслужбі зазначили, що для того, аби святкувати День Святого Миколая 6 грудня, потрібно, аби церква офіційно перейшла на григоріанський календар. Поки що такого рішення не було.

Що подарувати на День Святого Миколая

Кожному хочеться потішити своїх рідних на свята. 19 грудня в багатьох українських родинах – не лише дитяче свято. Отже, що можна подарувати дітям та дорослим 19 грудня?

Що подарувати рідним на День Святого Миколая
Що подарувати рідним на День Святого Миколая
  • Сучасні реалії створюють нові “віш-листи”. Дорослим на День Святого Миколая можна подарувати павербанк, термобілизну, свічки та інші корисні речі, які можуть стати у пригоді під час вимкнення електроенергії;
  • Хоча попередні варіанти будуть корисними і для дітей, маленьким членам родини все-таки хочеться зробити приємне. Якщо у вас творча дитина, то подаруйте їй спеціальні набори або ж те, що стосується її захоплень. Крім того, дітям можна подарувати яскраву піжаму або елемент одягу, про який вона давно мріяла.

Поділитися статтею

Зараз читають

Олена Шоптенко

Найкращий партнер: Олена Шоптенко станцювала вальс з однорічним сином (ВІДЕО)

Відома українська хореограф і переможниця "Танців з зірками" виклала у своїх соціальних мережах чутливе і миле відео зі своїм сином.
Мамаріка і Сергій Середа

Співачка MamaRika і шоумен Сергій Середа вперше стали батьками: перші фото з пологового будинку...

Співачка Mamarika вперше стала мамою. 2 серпня артистка народила хлопчика.

(Відео) Звернення Олега Винника звернувся до російських матерей: “Приберіть своїх синів”

Олег Винник закликає матерів не заплющувати очі на те, що відбувається в Україні, зайти у світову мережу та на власні очі побачити, який жах твориться на українській землі.
Катерина Репяхова вагітна

Вагітна дружина Віктора Павлика похвалилася вже величезним животом: скоро народжувати

Уже майже місяць факт вагітності дружини українського артиста Віктора Павліка залишається на слуху у публіки. І всі з нетерпінням чекають оголошення статі дитини.

Популярне за тиждень

Популярне