Які банкноти і монети перестануть ходити з 1 жовтня?

Національний Банк України з минулого року твердо взявся за те, щоб вивести старі і маловикористовувані гроші з обороту.

З першого жовтня 2019 року через обороту вивели копійку, дві копійки і п’ять копійок. Протягом трьох років після цього монети ще можна здати в банк і обміняти на діючі гроші. Уже через кілька днів стартує другий етап – з обороту вилучають монету номіналом в 25 коп, а також гроші, які були випущені до 2003 року – купюра в 1 і 2 грн.

З 1 жовтня 2020 включно ці гроші будуть приймати тільки банки, і то – на обмін

Які монети не будуть ходити з 1 жовтня 2020 року указом НБУ

Замінити ці гроші на існуючу валюту можна буде також протягом трьох років – до кінця вересня 2023 року. А ось монети в 10 копійок залишаються в обороті, продавцям рекомендується округляти вартість до 10. Також в обороті будуть і 50 коп.

Крім цього нагадаємо, що недавно в оборот ввели нові блискучі монетки – 1 грн, 2 грн, 5 грн і 10 грн.

нові монети

Механізм здачі валюти, яка вийшла з обороту, досить простий – ви звертаєтеся до відділення будь-якого банку. Там на касі говорите, що хотіли б обміняти кошти. Представники банку не мають права вам відмовити.

Популярне

Схожі статті

Ми з чоловіком підсіли на цю смакоту: м’ясо, яке можна їсти губами. Подаю будь-якого до гарніру

Свинина за цим рецептом виходить такою м'якою і ніжною, що її можна їсти губами. М'ясо з підливкою виходить дуже смачним і підходить під будь-який гарнір.

Чекала сезону, щоб приготувати цю смакоту: здобні пиріжки з вишнями, які краще за будь-яку магазинну випічку

Пиріжки з вишнями — це ідеальний десерт для будь-якої нагоди. Вони поєднують у собі ніжне тісто та соковиту, ароматну начинку, яка просто тане в роті.

Чим снідає 75-річна Алла Пугачова, щоб залишатися молодою і здоровою: меню Примадонни, яке можна повторити

Співачка Алла Пугачова змогла за короткий термін схуднути на більш ніж 20 кілограмів, завдяки спеціальному харчуванню. В меню Примадонни найпростіші страви з доступних кожному продуктів.