Помер Олександр Курляндський – один з творців мультфільмів “Ну, постривай ” і “Повернення блудного папуги “

Author name 21 Грудня 2020 в 11:12

Поділитися статтею

Олександр Курляндський
Олександр Курляндський

Відомий радянський мультиплікатор Олександр Курляндський помер 21 грудня вранці у віці 82 року. Причина смерті вже відома.

Найвідоміші мультфільми радянських часів були створені за участю цієї унікальної людини з приголомшливим почуттям гумору. Досить перерахувати “Ну, постривай!”, “Весела карусель”, “Повернення блудного папуги”, “Антошка”. Також Курляндський був автором гумористичних оповідань, багато з яких стали сценаріями для випусків “Єралашу” і сатиричного журналу “Фітіль”.

За його сценаріями зняли більше 60-ти кіноробіт (наприклад, бойовик “Тринадцята ніжка Буша”, “Таємниці кремлівських підземель”), він був беззмінним учасником клубу “12 стільців”.

Олександр Курляндський і його герой - блудний папуга Кеша
Олександр Курляндський і його герой – блудний папуга Кеша

Олександр Курляндський – лауреат низки престижних в СРСР і Росії премій, в тому числі Державної премії СРСР, а також спеціалізованих нагород, серед яких премії “Золоте теля”, “Премія клубу 12 стільців”, “Літературна Газета”.

Перша його робота в мультиплікації – мультфільм “Ну, постривай”, ідею якого придумав Курляндський. Потім був 10-серійний “Чудовий Гоша”, “Баба Яга проти” та інші. Він написав більше 20 книг для дітей.

Олександр Курляндський був одружений на Інесі Денисівні Чуковской, викладачці німецької мови. Дітей у письменника не було.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Тіна Кароль – українська наступниця Алли Пугачової

Ще рекомендуємо прочитати:

Поділитися статтею