Древній Єгипет: секрети портрета мумії, виявлені під мікроскопом через 1800 років

Author name 24 Листопада 2020 в 08:11

Поділитися статтею

Портрет бородатого чоловіка
Портрет бородатого чоловіка

Вражаюча картина, відома як «Портрет бородатого чоловіка», відноситься до другого століття нашої ери.

Аналіз стародавньої плями фарби розкрив секрети портрета, похованого поряд з єгипетською мумією понад 1800 років тому.
Картина, що вражає, відома як «Портрет бородатого чоловіка», належить до другого століття нашої ери, коли Єгипет знаходився під контролем Риму.
Отже, картина не схожа на двомірні фрески Єгипту, які прикрашали стіни його численних храмів і гробниць. Навпаки, це дуже реалістичне зображення людини, поряд з яким він був похований майже 2000 років тому.

Портрет був виявлений в Файюме, приблизно в 62 милях на північний захід від Каїра.
Експерти датують його періодом між 170 і 180 роками нашої ери, і картина є одним з приблизно 1100 таких творів мистецтва римського періоду історії Єгипту.
Портрети були намальовані на дерев’яних дошках і загорнуті в льняне полотно, яке скріплювало їх муміфікованих власників.
Археологи вважають, що ці зображення не тільки являють собою подобу їх власника, але також містять підказки про їхній життєвий статус, який вони тримали або прагнули зберегти перед смертю.
За словами групи дослідників, що проаналізували мікроскопічну кількість пурпурного пігменту на портреті, статус відіграв велику роль в тому, як ці портрети були зібрані.
Дерріл Батт, вчений-матеріалознавець з Університету Юти, США, який був співавтором дослідження портрета, сказав: «Ми дуже зацікавлені в розумінні сенсу і походження портретів, а також в пошуку способів зв’язати їх і прийти з культурним розумінням того, чому вони взагалі були намальовані “.

 "" Невелика частина портрета Файюма показує пурпурні відмітини на римській тозі або одязі чоловіка – символ статусу, відомий як клави.
Гленн Гейтс з Художнього музею Уолтерса в Балтіморі, де знаходиться портрет, сказав: «Оскільки пурпурний пігмент присутній в клавішах – пурпурний знак на тозі, який в
Стародавньому Римі вказував як сенаторський або вершника, – вважалося, що, можливо, ми бачили збільшення значення сіттера в загробному житті “.
Але, за словами доктора Батта, фіолетовий пігмент тільки викликав більше питань про єгипетську мумію.
У деяких культурах фіолетовий колір розглядається як символ смерті, а в інших – як символ життя.
Фіолетовий колір також часто асоціювався з королівською родиною в стародавні часи та досі вважається таким.
Королева Єлизавета I, наприклад, заборонила носити цей колір всім, крім членів королівської сім’ї.
А фіолетовий, як вважають, особливо шанувався в Візантійської імперії як символ влади.
Доктор Батт сказав: «Таким чином, присутність пурпурного кольору на цьому портреті змусило нас задуматися, з чого він зроблений і що він означає. Фіолетовий колір викликає безліч питань ».
Щоб краще розкрити секрети, приховані в пігментах портрета, доктор Гейтс відправляє мікроскопічну частинку доктору Батту і його команді для аналізу.
Пляма фарби було приблизно такої ж ширини, як людську волосину – 50 мікронів в поперечнику.
Доктор Батт сказав: «Процес аналізу чогось подібного трохи схожий на операцію на блоху».
Проте експерт і його колеги змогли визначити, що пурпурний пігмент був синтетичним за своєю природою, а не природним чином із залоз морських равликів Murex, як більшість пурпурних барвників в той час.
Замість цього дослідники припустили, що пурпурний колір з’явився випадково – можливо, він утворився в результаті змішування червоного і синього барвників індиго.
Потім барвник, ймовірно, був змішаний з глиною або кремнеземні матеріали в пігмент, пов’язаний з бджолиним воском.
Отримані таким чином пігменти відомі як озерні пігменти.
Доктор Гейтс сказав: «До цієї роботи вважалося, що озерні пігменти не володіють кристалличностью. Тепер ми знаємо, що в озерних пігментах існують кристалічні домени, і вони можуть «вловлювати» докази навколишнього середовища під час створення пігменту ».
Дослідники також виявили значну кількість свинцю в пігменті – можливий зв’язок з археологічними відкриттями. Єгипетські майстерні змішували барвники у свинцевих чанах.
Доктор Батт сказав: «З часом виникла історія або гіпотеза, що припускає, що єгипетські фарбарі виробляли червону фарбу в цих свинцевих чанах».
З іншого боку, єгиптяни, можливо, відкрили спосіб перетворення червоного барвника в пурпурний шляхом додавання в суміш солі та перехідних металів.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Все скандалы января 2022 – Волочкова, Тринчер, Градский и другие

Ще рекомендуємо прочитати:

Поділитися статтею