В Україні у 2022 році жінки-пенсіонерки отримають доплату: скільки та яка це категорія

Author name 26 October 2021 в 13:10

Поделитесь этой статьей

Яка покладена доплата до пенсії та кому?
Яка покладена доплата до пенсії та кому?

Кабінетом Міністрів України було передбачено втішну компенсацію для таких жінок у розмірі 9%.

Мешканців України, особливо пенсійного віку, дуже цікавлять тарифи на комунальні послуги, ціна на продукти та вартість ліків.

Адже значну суму їхньої пенсії витрачається саме на це. Вартість комунальних послуг зростає, ціни на харчові продукти підвищуються та ліки не дешевшають. Деякі пенсіонери, звичайно, можуть розраховувати на допомогу дітей або навіть онуків. Але таких мало. Додаткового доходу пенсіонеру нема звідки отримати.

Однак, присадибним господарством не всі пенсіонери можуть займатися. Це зі здоров’ям. Роки вже не ті. І, напевно, немає пенсіонера, який би не купував ліки протягом місяця.

Тому пенсіонерів цікавить питання підвищення пенсій.

Будь-які суми доплат до пенсії для пенсіонерів будуть підмогою.

Що чекає на жінок пенсіонерів у 2022 році? Цим питанням задаються багато пенсіонерів. Тому що різна інформація збиває з пантелику деяких пенсіонерів.

Починаючи з 2022 року жінки пенсійного віку, що народилися з 01.01.1962 р., до 31.12.1962 року, отримають надбавку у розмірі 9% від пенсії.

При цьому існує умова, що жінки не повинні були раніше отримувати будь-яку пенсію. До того ж надбавка виплачуватиметься лише протягом 2022 року та жінки повинні мати вік – 60 років.

Скільки доплатять до пенсії?

Ця історія тягнеться давно, з 2011 року. Тоді жінкам поступово підвищували пенсійний вік із 55 до 60 років.
Був також перехідний період, який говорив, що жінки, що народилися до 31.12.1961 року, коли вони вийшли на пенсію, вона збільшувалася на 2,5% за кожні шість місяців пізнішого виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-. літнього віку (за умови, що раніше їм не призначалася будь-яка пенсія).

2021 року закінчується це перехідний період.
Так, з квітня 2021 р., для жінок та чоловіків, було встановлено пенсійний вік виходу на пенсію у 60 років.

Якщо жінка, яка йде на пенсію у 2021 році, з 01.04.2021 р. по 31.12.2021 р., то їй встановлюється допкомпенсація у 25% основного розміру пенсії. Це за те, що вона пішла на пенсію на п’ять років пізніше, ніж передбачено чинним законодавством.

Якщо слідувати логіці, то у 2022 році жінка, яка вийде на пенсію у 60 років, така надбавка не очікується. Це не справедливо.
У зв’язку з чим Кабінетом Міністрів України було передбачено втішну компенсацію для таких жінок у розмірі 9%.

Чому саме 9%, незрозуміло та складно сказати, — зазначають деякі ЗМІ.

Еще рекомендуем прочитать:

Поделитесь этой статьей