Ліна Костенко здобула престижну французьку нагороду: 92-річна поетеса захопила молодим виглядом (ФОТО)

Author name 15 July 2022 в 13:07

Поделитесь этой статьей

Ліна Костенко нагороджена почесним орденом
Ліна Костенко нагороджена почесним орденом

Ліна Костенко – поетеса, шістдесятниця, професор Києво-Могилянської академії, лауреат Шевченківської премії, яка десятки років перебувала за завісою мовчання

Ліна Василівна також відмовилася від звання Героя України, але, безперечно, вона посідає одне з головних місць у розвитку громадянської позиції українського патріота. Лише останній десяток років письменниця відкриває шанувальникам свою творчу душу, хоча, як сама каже, вкрай не любить з’являтися на світських заходах.

Ліна Костенко здобула французьку нагороду
Ліна Костенко здобула французьку нагороду

14 липня 2022 року легендарну українську поетесу було нагороджено найвищою нагородою Франції – Орденом почесного легіону. Ця нагорода присуджується французьким президентом за військові чи громадянські заслуги. Церемонія нагородження відбулася у Києві, в посольстві Франції в Україні. Ліна Костенко написала вже не один десяток віршів та крилатих фраз, які описують її почуття та переживання у зв’язку з військовими подіями в Україні.

Ще у 2015 році письменниця займалася волонтерською допомогою воїнам АТО. Разом із гуманітаркою, вона передавала на передову книжки з віршами про вже відомого “маленького сірого чоловічка”. А її слова “Сьогодні – ми, а завтра – ви” сьогодні стали пророчими.

На нагородженні був присутній мер Києва Віталій Кличко, він був захоплений зустріччю з відомою письменницею. Мер назвав особистість поетеси уособленням духу та гідності, чим поділився у Фейсбук. Віталій Кличко також розповів, що поетеса присвятила лицарську нагороду воїнам, котрі захищають нас від російських військ. Сама Ліна Василівна була надзвичайно скромною і, здається, для неї ця нагорода – повна несподіванка.

Цитати з віршів великої української поетеси торкаються душі будь-якого справжнього українця, який переживає за свою країну всім серцем.

“Немає часу на поразку” – підтримує Ліна Василівна тих, хто бореться за Україну.

Еще рекомендуем прочитать:

Поделитесь этой статьей