Коли відзначається Масляна в 2022 році – дата свята

Author name 25 Жовтня 2021 в 23:10

Поділитися статтею

Масляна – свято, яке сам по собі асоціюється з млинцями.

Це солодке частування, яке печуть господині, і правда головний атрибут кінця лютого, адже саме під кінець лютого у всіх будинках і квартирах пахне млинцями.

Масляна – свято, яке символізує кінець холодів, кінець морозам, хуртовина, зими. Своїми криками, гучними піснями і танцями на свята прийнято прогнати зиму і зазивати весну. А в кінці гулянь зазвичай спалюють опудало – опудало символізує зиму, а вогонь – потепління і прихід весни. І, якщо простежити, то дійсно можна помітити, що саме після спалювання опудала на Масляну приходить перше потепління і перша плюсова температура.

Коли Масляна в 2022 році

Масляна
Масляна

Масляна – це не один день, а цілих 7 днів. Починається з понеділка, і останній день – найголовніший, в неділю. У 2020 році Масляна буде з 28 лютого по 6 березня – за 50 днів до найголовнішого релігійного свята – Великодня.

Традиції святкування Масляної

Безумовно, найголовніший атрибут – це млинці. У кожної господині свій рецепт, тому і дане частування виходить у всіх різний. А ще на Масляну прийнято ходити до родичів, природно, пригощаючи їх своїми прекрасними солодкими налисниками.

Всі просять вибачення один у одного. В кінці свята спалюють солом’яне опудало, щоб швидше прийшла весна, а рік був врожайним.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в 2022 році будуть кілька тривалих вихідних. Наприклад, на 8 березня в українців буде додатковий вихідний – у понеділок, 7 березня. Також довгі вихідні будуть на “травневі ” свята і на День Конституції України.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею