Чи мають в Україні багатодітні мами право достроково вийти на пенсію

Author name 5 Лютого 2022 в 09:02

Поділитися статтею

Багатодітна мама
Багатодітна мама

У стаж буде зараховано той час, коли мама доглядає дітей, проте не більше ніж коли дитині виповниться три роки.

Багатодітні мами запитують: “Чи зможуть вони вийти на пенсію достроково?” А якщо й зможуть, то коли та що треба дотриматись, щоб достроково вийти на пенсію? І скільки повинне побут дітей, щоб жінка мала право достроково вийти на пенсію? Ця стаття відповідає на ці запитання.

Жінки, які виростили п’ять або більше дітей, можуть вийти на пенсію в 50 років. Але є умова: жінка повинна мати стажу не менше п’ятнадцяти років. Однак ви повинні знати, що такий стаж буде нарахований автоматично, тому що час, коли мама витрачає на догляд за дитиною: три декретні роки в неї зараховується.

Багатодітна мама

Є дві норми, що регулюють вихід на дострокову пенсію для багатодітної матері.

1 норма

У стаж буде зараховано той час коли мама доглядає дітей, проте не більше ніж коли дитині виповниться три роки. Тобто кожного малюка, коли мама його доглядає протягом трьох років буде додано до стажу 3 роки.

2 норма

Коли жінка народила 5 і більше дітей та виховала їх протягом 6 років, має право на нарахування пенсії, коли їй виповниться 50 років, а також за наявності стажу не менше ніж 15 років.

Ці ж правила стосуються і матерів, які доглядають дітей з інвалідністю. Вони теж можуть вийти достроково на пенсію у 50 років, якщо виховували малюка до 6 років та мають п’ятнадцять років стажу.

Також стаж нараховуватиметься автоматично, коли жінка офіційно опікун та отримує виплати на дитину за інвалідністю до її повноліття.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею