Який гонорар отримували зірки радянського кіно

Сьогодні зірки кіно отримують шалені гонорари: чим популярніший артист, тим більше в нього шансів «вторгувати» велику суму за участь у проекті. У наш час кіностудії – це приватні установи, тож вести перемовини про нулі у контракті значно простіше. Але у Радянському Союзі існувала інша система: зарплату артистів контролював уряд, а їх розмір залежав від розряду і досвіду. Скільки за зйомки отримували Юрій Нікулін, Людмила Гурченко та інші легенди радянського кіно, читайте у нашому матеріалі.

Радянські актори у 50-70-х роках отримували за зйоми в одному фільмі від 400 до 2000 рублів. Багато артистів були постійними працівниками кіностудій, тож їм платили від 80 до 450 рублів щомісячної сталої ставки.

Тоді, як і в наш час, існував статус «легенди кіно», за який доплачували вибраним акторам. Це такі зірки, як Андрій Миронов, Євген Леонов, Юрій Нікулін. Вони могли отримувати від 3 до 5-6 тисяч рублів за зйомки у фільмі.

Так, за зйомки в комедії “Кавказька полонянка” (1967) Олександр Дем’яненко за роль Шурика отримав 5,520 тисячі рублів, Юрій Нікулін – 4,238 тисячі рублів, Георгій Віцин – 3,389 тисячі рублів, Євген Моргунов – 1,979 тисячі рублів, Наталя Варлей – 1,219 тисячі рублів.

За роботу у фільмі “Діамантова рука” (1969) Юрію Нікуліну заплатили 5,188 тисячі рублів, Анатолію Папанову – 2,288 тисячі рублів, Андрію Миронову – 1,920 тисячі рублів, Ніні Мордюковій – 1,531 тисячі рублів, Світлані Світличній – 346 рублів.

Людмила Гурченко

Людмила Гурченко за головну роль у “Карнавальній ночі” (1956) отримала 3 250 рублів.

Втім, усе пізнається у порівнянні, Якщо брати до уваги тодішню середню зарплату громадянина у розмірі 200 рублів, то суми, які отримувати артисти, здаються великими.

Ціни в СРСР

Проте їх зарубіжним колегам на той час платили космічні зарплати, про які радянські актори могли тільки мріяти. Наприклад, за роль Клеопатри Елізабет Тейлор на початку 60-х отримала 1 мільйон доларів.

Елізабет Тейлор

Ще варто врахувати той факт, що всі стрічки в СРСР належали державі, тож відсотків від показів не отримував жоден актор.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:Депутати прийшли в Раду в забавних масках. Фото.

Нагадаємо, що новий Холостяк промахнувся при виборі подарунка для своєї колишньої дівчини.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Популярне

Схожі статті

Лілія Ребрик після хрещення показала обличчя крихітки: чи схожі сестри між собою та хто з них мамина копія

Сім'я Лілії Ребрик та Андрія Дикого завжди викликала захоплення серед шанувальників. І нещодавно Лілія знову поділилась зворушливими фотографіями своїх доньок, включаючи найменшу, яку вже похрестили.

Закусок багато не буває: огірки по-корейськи — знаменита страва кімчі. Це не лише смачно, а ще й корисно

Коли справа доходить до корейської кухні, багато хто експериментує з різноманітними стравами, щоб відчути екзотичні смаки та нові кулінарні враження. Але на першому місці — знаменита кімчі з огірків.

Українська Південна Пальміра не гірше Мальдівів: Леся Нікітюк приїхала в Одесу й приголомшила своїм виглядом

Леся Нікітюк ніколи не відмовляє собі похизуватися своїми принадами та зробити цікаві фото з міст, де вона буває по роботі або просто відпочиває.