Багато-хто подумав, що це НЛО: навіщо артисти і актори України запали сотні ліхтарів у нічному небі

Author name 14 Травня 2020 в 05:05

Поділитися статтею

Культурний мітинг у Харкові
Культурний мітинг у Харкові

По всій країні пройшов мітинг діячів культури України “Стоп культурний карантин . Актори, артисти, ведучі, художники та інші талановиті особистості попросили у держави допомоги.

Діячі культури України вирішили підняти проблему кризи у своїй сфері у незвичайний спосіб. Не дивлячись на те, що режим самоізоляції вже ослаблений і багато-хто повертається на свої робочі місця, в країні досі немає чіткого плану виходу з карантину культурних діячів.

Мова зараз йде не тільки про співаків і акторів, а також про дизайнерів, художників, організаторів концертів, працівників театрів, музеїв і різних фестивалів.

Для того, щоб звернути на себе увагу, в двадцяти містах України працівники культурних професій одночасно запалили величезні ліхтарі, промені яких направили в небо.

Лучи света над Киевом
Промені світла над Києвом

“Побачте нас! Почуйте нас! Дайте нам можливість працювати”, — йдеться у зверненні організаторів.

Наприклад, тільки в столиці ліхтарі запалили на 12 різних майданчиках, серед яких Поштова Площа, Арка дружби народів, Пейзажна алея та інші.

Учасники найбільш незвичайного мітингу в історії країни звернули увагу на те, що у держави немає ніякого сценарію щодо виходу з кризи діячів сфери мистецтва. Без роботи залишилися понад 250 тисяч людей по всій країні. Але, як відомо, фестивалі, балетні студії і масштабні івенти можуть бути закриті аж до кінця наступного року. Протестувальники вважають, що всі вирішили, що їх просто не існує.

До акції приєдналися активісти з Харкова, Хмельницького, Чернігова, Одеси, Ужгорода, Дрогобича, Полтави, Умані та інших міст України.

Організатори таким чином спробували звернути на себе увагу представників влади і викликати їх на конструктивний діалог, щоб почати формувати сценарій виходу з кризи культурної сфери. Поки що ніяких офіційних заяв у відповідь не надійшло.

Фото з особистого блогу професійного флориста.

Ось так виглядали промені в небі над Києвом.

Біля пам’ятника засновникам столиці також запалили десятки ліхтарів.

Акція протесту в Ужгороді.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею