Режисер культового серіалу “Чорнобиль” вперше побував у Чорнобилі – нарешті українські бюрократи його пустили

В середині 2019 року на телеканалі HBO випустили високобюджетну історичну драму про Чорнобильську трагедію - міні-серіал з п'яти серій отримав відповідну назву «Чорнобиль». Проект хвалить величезна кількість критиків, за спиною - безліч нагород і сотні мільйонів переглядів.

Варто зробити висновок, що вся знімальна команда і акторський склад постаралися на славу.

Режисер Юхан Ренк
Режисер Юхан Ренк

Цікавим є той факт, що режисер серіалу, Юхан Ренк, побував в Україні тільки зараз – він відвідав локацію знятого ним проекту буквально на цих вихідних.

Юхан Ренк з нагородою Еммі за кращий міні-серіал 2019 року
Юхан Ренк з нагородою Еммі за кращий міні-серіал 2019 року

Працювати над самим «Чорнобилем» в зоні відчуження не вдалося через проблеми з отриманням дозволу та іншої бюрократичною тяганиною.

Юхан Ренк в Чорнобилі
Юхан Ренк в Чорнобилі

Для Ренка ця поїздка стала змістовною: він зняв багато матеріалу для приватної колекції, познайомився з оператором АЕС Олексієм Бреус і зміг нарешті вживу побачити ті пейзажі, які доводилося відтворювати на знімальному майданчику.

Юхан Ренк с оператором АЭС Алексеем Бреусом
Юхан Ренк з оператором АЕС Олексієм Бреусом

Оригінальний проект знімався в Литві – все через субсидіальну програму від уряду, що передбачають повернення частини фінансів творчим проектам. У всій Європі ця практика, яка називається «кешрібейт», давно поширена, але в Україні поки не функціонує.

Прип'ять сьогодні
Прип’ять сьогодні

Серед знімків зі свого облікового запису режисера в Інстаграмі можна побачити пожежну частину і лікарню Прип’яті, фотографії особистої квартири прототипу одного з персонажів, Анатолія Дятлова. Цю серію він підписав лаконічно – «квартира 39».

Схожі статті

Відомі українські пари, у яких жінка значно молодша за чоловіка: не лише Полякова, а й Остапчук, KOLA й інші

Відомі українські артисти, які обрали собі життєвих партнерів із різницею у віці. Серед них: Віктор Павлік, Володимир Остапчук, Оля Полякова та інші.

Моє улюблене печиво на всі випадки життя: скоринка цукрово-корична, а серединка як пух. Його хочеться з’їсти

Незвичним печивом сьогодні ділимося у матеріалі. Готується воно напрочуд швидко, але результат — просто дивовижний. Цей аромат та смак вражає кожного, хто хоча б раз спробував таку випічку.

Співачка Оля Полякова відповіла залицяльникам своєї старшої доньки Маші: “Всім дякую, я старалась”

Донька Олі Полякової поділилася з підписниками фотографіями зі свого відпочинку. Реакція Олі на погані коментарі під фото, де Марія позує у купальнику.