Режисер культового серіалу “Чорнобиль” вперше побував у Чорнобилі – нарешті українські бюрократи його пустили

Author name 23 Вересня 2020 в 10:09

Поділитися статтею

Кадр із серіалу
Кадр із серіалу

В середині 2019 року на телеканалі HBO випустили високобюджетну історичну драму про Чорнобильську трагедію – міні-серіал з п’яти серій отримав відповідну назву «Чорнобиль». Проект хвалить величезна кількість критиків, за спиною – безліч нагород і сотні мільйонів переглядів.

Варто зробити висновок, що вся знімальна команда і акторський склад постаралися на славу.

Режисер Юхан Ренк
Режисер Юхан Ренк

Цікавим є той факт, що режисер серіалу, Юхан Ренк, побував в Україні тільки зараз – він відвідав локацію знятого ним проекту буквально на цих вихідних.

Юхан Ренк з нагородою Еммі за кращий міні-серіал 2019 року
Юхан Ренк з нагородою Еммі за кращий міні-серіал 2019 року

Працювати над самим «Чорнобилем» в зоні відчуження не вдалося через проблеми з отриманням дозволу та іншої бюрократичною тяганиною.

Юхан Ренк в Чорнобилі
Юхан Ренк в Чорнобилі

Для Ренка ця поїздка стала змістовною: він зняв багато матеріалу для приватної колекції, познайомився з оператором АЕС Олексієм Бреус і зміг нарешті вживу побачити ті пейзажі, які доводилося відтворювати на знімальному майданчику.

Юхан Ренк с оператором АЭС Алексеем Бреусом
Юхан Ренк з оператором АЕС Олексієм Бреусом

Оригінальний проект знімався в Литві – все через субсидіальну програму від уряду, що передбачають повернення частини фінансів творчим проектам. У всій Європі ця практика, яка називається «кешрібейт», давно поширена, але в Україні поки не функціонує.

Прип'ять сьогодні
Прип’ять сьогодні

Серед знімків зі свого облікового запису режисера в Інстаграмі можна побачити пожежну частину і лікарню Прип’яті, фотографії особистої квартири прототипу одного з персонажів, Анатолія Дятлова. Цю серію він підписав лаконічно – «квартира 39».

https://youtu.be/y2i9FzbkKv8

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею