Як виглядав туалет і лазня в гаремі Хюррем Султан?

Серіал "Пишне століття" турецького виробництва - один з найбільш вдалих історичних серіалів.

Однак розкриває він не тільки реальні факти про існування Османської імперії, а ще й показує деякі побутові аспекти, про які раніше не говорили.

Наприклад, в серіалі дуже детально показані взаємини різних представників сімейства Султана Пишного, пристрій гарем, а також нерівність різних верств населення.

Ось на гаремі зупинимося детальніше.

Гарем – закрита і охороняється житлова частина палацу або будинку, в якій жили дружини мусульман. Відвідування гарем дозволено тільки господареві і його близьким родичам. Жінки при гаремі називалися Хурам.

У серіалі “Пишне століття” в гаремі жили наложниці Султана. Незважаючи на те, що вони були за статусом нижче, ніж його законне подружжя або кревні представники родини, умови у них були нормальні – харчування, комфортні загальні покої (щось типу турецького хостелу того часу), дозвілля і розвага. А перед відвідуванням Султана наложницю обов’язково “намивали до блиску”.

Її водили в лазню – так званий хамам. Це велика кімната, де прислуга допомагає жінці помитися. Багатьом цікаво, як же виглядав хамам і туалет того часу.

Представляємо вашій увазі кімнати, в яких наложниці султана здійснювали гігієнічні процедури.

Хамам Хюррем Султан з палацу Сулеймана
Хамам Хюррем Султан з палацу Сулеймана
Хамам Хюррем Султан з палацу Сулеймана
Хамам Хюррем Султан з палацу Сулеймана
Хамам Хюррем Султан з палацу Сулеймана
Хамам Хюррем Султан з палацу Сулеймана
Туалет Хюррем Султан з палацу Сулеймана
Туалет Хюррем Султан з палацу Сулеймана

Як ви думаєте, чи комфортно їм там було?

Популярне

Схожі статті

Ще навіть не підлітки, а вже фарбуються як дорослі: як виглядають діти Кравець, Мішиної і Камінської (ФОТО)

Знаменитості самі мають схильність до епатажу й своїм дітям не забороняють робити все, що заманеться. Малятка ще не сягнули підліткового віку, а вже експериментують із зовнішністю на повну.

Неймовірний літній десерт. Мої домашні випрошують щовечора: пісочний рулет із начинкою з ожини

Напевно, кожен не може уявити життя без смачної випічки. Вона незамінна на святах та просто для затишного вечора. Сьогодні ми підготували рецепт пісочного рулету з ожиною, який сподобається кожному.

Смачнішого плову я ще не їла: м’які шматочки м’яса та ароматні прянощі. Ситно і готується простіше простого

За цим рецептом у вас вийде ідеально розсипчастий плов з м'ясом та овочами. Готується ця страва дуже легко, а смак словами передати неможливо!