Урок прискорення судження. Сотня золотих монет. Повчальні історії

Author name 5 November 2020 в 18:11

Поділитися статтею

Яблука
Яблука

Коли ви витрачаєте гроші, подумайте трохи.

Урок прискорення судження

Батько і його дочка грали в парку. Його маленька дочка помітила продавця яблук. Вона попросила батька купити їй яблуко. Грошей з собою батько не взяв, але вистачило на два яблука. Отже, він купив два яблука і подарував доньці. Його дочка тримала по яблуку в обох руках. Тоді батько запитав її, чи може вона розділити з ним одне яблуко. Почувши це, його дочка швидко відкусила від одного яблука. І перш ніж її батько зміг заговорити, вона відкусила ще і від другого яблука. Батько був здивований.

Він поставив собі питання, яку помилку він зробив, виховуючи її дочка, що вона поводитилась так жадібно. Його розум був занурений в думки, що, можливо, він просто занадто багато думає, його дочка дуже молода, щоб розуміти, що таке ділитися і віддавати. Посмішка зникла з його обличчя. І раптом його дочка з яблуком в руці сказала: «Ось, батюшка, воно набагато соковитіше і солодший».

Її батько втратив дар мови. Він почувався винним через те, що так швидко виніс вирок про маленьку дитину. Але його посмішка повернулася тепер, коли він знав, чому його дочка швидко відкусила від кожного яблука.

Мораль: не судіть занадто швидко і не робіть висновків. Завжди знаходите час, щоб краще зрозуміти речі.

Сотня золотих монет і Бірбал

Мудрість Бірбала не знала собі рівних під час правління імператора Акбара. Але зять Акбара дуже заздрив йому. Він попросив імператора відмовитися від послуг Бірбала і призначити його на місце. Він дав досить запевнень, що виявиться більш ефективним і здатним, ніж Бірбал. Перш ніж Акбар зміг прийняти рішення з цього приводу, ця новина досягла Бірбала. Бірбал подав у відставку і пішов. Шурин Акбара був призначений міністром замість Бірбала.

Акбар вирішив випробувати нового міністра. Він дав йому триста золотих монет і сказав: «Використайте ці золоті монети так, щоб я отримав сто золотих монет тут, в цьому житті, сотня золотих монет в іншому світі та ще сотня золотих монет ні тут, ні там».

Міністр визнав всю ситуацію лабіринтом замішання і безнадії. Він провів безсонні ночі, турбуючись, як йому вибратися з цього безладу. Кругове мислення зводило його з розуму. Зрештою, за порадою дружини він звернувся за допомогою до Бірбалсу. Бірбал сказав: «Просто віддайте мені золоті монети. Я подбаю про решту».

Бірбал йшов вулицями міста з мішком золотих монет в руці. Він зауважив, що багатий купець святкував весілля свого сина. Бірбал дав йому сотню золотих монет і ввічливо вклонився, сказавши: «Імператор Акбар шле вам свої добрі побажання і благословення на весілля вашого сина. Будь ласка, прийміть подарунок, який він надіслав ». Купець був задоволений тим, що король надіслав особливого гінця з таким дорогоцінним подарунком. Він вшанував Бірбала і вручив йому велику кількість дорогих подарунків і мішок золотих монет в якості відповідного подарунка королю. Потім Бірбал відправився в район міста, де жили бідняки. Там він купив їжу та одяг в обмін на сотню золотих монет і роздав їх від імені Імператора. Повернувшись до міста, він організував концерт музики та танців. Він витратив на це сотню золотих монет.

На наступний день Бірбал увійшов в дарбар Акбара та оголосив, що виконав всі, про що король просив свого зятя. Імператор хотів знати, як він це зробив. Бірбал повторив послідовність всіх подій, а потім сказав: «Гроші, які я дав торговцю на весілля його сина, – вам повернулися на цій землі. Гроші, які я витратив на покупку їжі та одягу для бідних – ви отримаєте на тому світі. Гроші, які я витратив на музичний концерт – ні туди ні сюди не дадуть ». Шурин Акбара зрозумів свою помилку і подав у відставку. Бірбал повернувся на своє місце.

Мораль: гроші, які ви витрачаєте на друзів, повертаються або отримують взаємність в тій чи іншій формі.

Гроші, витрачені на благодійність, перетворюються в благословення від Бога, які стануть вашою вічною власністю.

Гроші, витрачені на задоволення, просто витрачаються даремно. Тому, коли ви витрачаєте гроші, подумайте трохи.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Все скандалы января 2022 – Волочкова, Тринчер, Градский и другие

Ще рекомендуємо прочитати:

Поділитися статтею