Посадка озимого лука: основні правила, нюанси та найпоширеніші помилки

Author name 16 September 2021 в 21:09

Поделитесь этой статьей

Посадка озимого лука
Посадка озимого лука

Садівники і городники, які планують висаджувати озиму цибулю, неодмінно повинні ознайомитися з базовими правилами посадки.

Осінь – пора посадки озимих рослин. Найчастіше городники садять в землю цибулю. Однак щоб отримати хороший урожай, важливо правильно пройти всі етапи цієї тонкої справи.

Найчастіші помилки, які допускаються при висадці озимої цибулі

Посадка озимого лука
Посадка озимого лука

Перше, на що варто звернути увагу – це терміни. Чітких дат немає, проте пам’ятайте – якщо у вас м’яка погода і немає жорстких перепадів температур, то висаджуйте культуру під кінець жовтня. Можете трохи зрушити цей термін. Головне, щоб середньодобова температура не опускалася нижче 5 градусів і не піднімалася нижче 8-10.

Не відправляйте цибулини відразу в землю. Після покупки сировини для посіву ретельно їх переберіть і гнилі виключіть. Інакше може зіпсується якщо не весь урожай, то велика частина.

Часто недосвідчені городники просто садять цибулю в землю. Це помилка. Грунт потрібно підготувати. Приберіть каміння, коріння і бур’яни з місця, куди будете садити.

Після того внесіть спеціальне добриво – кілограм перегною і 15 грамів суперфосфату на один квадратний метр. Перекопайте грунт (лопата повинна доходити до глибини в 15 сантиметрів).

Не можна порушувати схему посадки. Відстань між рядками має бути приблизно сім сантиметрів, між севка – чотири сантиметри. Що стосується вибірки, то головки повинні розташовуватися впритул один до одного.

Еще рекомендуем прочитать:

Поделитесь этой статьей