Церковний свято 9 квітня 2021 року: традиції, прикмети і заборони

Author name 8 Квітня 2021 в 11:04

Поділитися статтею

Весна!
Весна!

Якщо чайки низько літають і кричать, то очікується посушливе літо. Коли побачите, що рано вранці туман і іній, то очікується дуже врожайне літо.

Православною церквою 9 квітня відзначається Свята Матрона. Ще в народі цей день називають днем Матрони-наставниці. Вона є покровителькою господинь. Тому порідіння 9 квітня треба помолитися і попросити Святу Матрону про допомогу їм у роботі.

Наші предки 9 квітня оглядали свої запаси, які залишилися після зими. Потім все ділилося на дві частини. Ті продукти, які зіпсували, але можна було ще використовувати – швидко використовували, непотрібне викидали. Насіннєвий матеріал потім висаджували коли потеплішає.

День Матрони-наставниці, також назвали ще через те, що коли вдень була відлига, а вночі мороз, то утворювався наст. Іноді після цього дня можливі заморозки та мокрий сніг міг перетворитися в лід.

Наші пращури говорили: “Щука хвостом лід розбиває”. Це означало, що з цього дня можна ловити успішно рибу. Лід сходить з річок і починається повінь.

 "В "
Повінь

Потрібно, якщо можливо, відвідати церкву і помолитися Святій Матрони. Якщо не виходить сходити в церкву, то помоліться будинку, згадавши у молитві Святу Матрону.

Цей день був останнім, коли домогосподарки вибілювали свої полотна і клали їх на сніг і під сонячні промені.

Наші предки помічали яка погода була на 9 квітня протягом століть і таким чином робили висновок про початок посівних робіт, майбутній урожай і погоду на літо.

Прикмети та що не можна робити в цей день

Заборонялося сваритися 9 квітня, бо потім практично неможливо було помиритися.
Коли почуєте ввечері крик чайок, то 10 квітня буде ясно.
Якщо чайки низько літають і кричать, то очікується посушливе літо.
Коли побачите, що рано вранці туман і іній, то очікується дуже врожайне літо.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею