Притчі Ісуса: Що означає притча про двох синів? Завжди виконуйте дані обіцянки

На щастя, притча про двох синів нагадує нам, що ніколи не пізно виконати те, що Ісус просить від нас!

Ближче до кінця Свого служіння Ісус тріумфально увійшов в Єрусалим на спині осля. Для багатьох ізраїльтян ця сцена представляла їх надію на те, що Месія нарешті прийшов, щоб відновити суверенітет Ізраїлю. Рим буде вигнаний, і Ізраїль буде насолоджуватися миром, обіцяним їм пророками.

На жаль, цілі Ісуса сильно відрізнялися від очікувань людей. Попри величезні натовпи, які вітали Його розмахували пальмовими гілками та криками “Осанна”, Ісус рухався по траєкторії, яка в кінцевому підсумку привела до хреста. Це означає, що Його час в Єрусалимі буде включати серйозні зіткнення з релігійною владою. Зрештою, багато голосів, які кричали: “Благословен Той, Хто має прийти в ім’я Господа”, коли Ісус в’їжджав в місто, кричали “Розіпни Його” менш ніж через тиждень.

Саме серед цієї метушні Ісус пропонує маловідому притчу про двох синів.

Проклинаючи фігове дерево

Ісус майже відразу ж починає зіткнення з релігійною владою, очищаючи храм від мінял (Матвія 21: 12-17). Цей акт приводить Синедріон в нервову напругу і посилює напруженість між Ісусом і релігійним істеблішментом.

На наступний ранок по дорозі в місто з Віфанії Ісус проклинає смоківницю, повну листя, але не приносить справжніх плодів (від Матвія 21: 18-22). Матвій представляє цю історію як голодного Ісуса, розчарованого через безплідної смоковниці, але це більш важливо. Фігове дерево представляє Ізраїль, який показав всю листя духовності без будь-яких плодів.

Прокляття, яке Ісус наклав на фігове дерево, символізувало Його вирок Ізраїлю. Ця коротка історія дає контекст притчі Ісуса, яка більш чітко пояснює, чому Ісус судить Ізраїль.

Смоківниця

Притча про двох синів

Коли Ісус знову приходить в храм, первосвященники протистоять Йому. Вони хочуть знати, звідки Він бере Свою владу. Вони в основному запитують Його: “Ким Ти тільки зважаєш?!” Після короткої розмови, коли Ісус відмовляється сказати їм, звідки Він бере Свою владу, Він розповідає цю притчу:

… Був чоловік, у якого було два сини. Він підійшов до першого і сказав: “Син, піди попрацюй сьогодні у винограднику”.
“Не буду”, – відповів він, але пізніше передумав і пішов.
Потім батько підійшов до іншого сина і сказав те ж саме.
Він відповів: “Я буду, батько”, але не пішов.
Хто з двох зробив те, чого хотів його батько?
“Перший”, – відповіли вони … (Матвія 21: 28-31).

Кожному з батьків знаком дитина, який охоче – навіть з радістю – погоджується виконувати домашню роботу, але ніколи не обтяжує себе її виконанням. Він протиставляє це другій дитині, який спочатку відмовляється виконувати роботу, але передумав і виконує її.

Неважливо, наскільки приємні ваші діти, коли ви їх просите щось зробити – вони слухняні тільки тоді, коли це роблять. Священники знають, що це правда, і відповідають точно.

Ісус сказав їм: “Істинно кажу вам, податківці та блудниці входять в Царство Боже попереду вас. Бо Іван прийшов до вас, щоб вказати вам шлях праведності, і ви не повірили йому, але платники податків і повії зробили. І навіть після того, як ви це побачили, ви не покаялись і не повірили Йому “(Матвія 21: 31b – 32).

Бог послав Івана Хрестителя підготувати Ізраїль до пришестя Месії. Але там, де релігійні лідери скептично ставилися до послання Іоанна, грішники Ізраїлю відгукнулися на звістку Іоанна. Велика частина релігійного істеблішменту Ізраїлю продемонструвала свій послух, але вони відмовилися визнати те, що робить Бог.

Суд Христа над Ізраїлем був заснований на тому факті, що їхні традиції та піднесені вирази поклоніння не переводилися в фактичне підпорядкування Богу.

Як ця притча може бути застосована до нас?

Так в чому ж сенс притчі про двох синів? Ця історія повинна нас збентежити. Наші обіцянки вірності можуть мати найкращі наміри, але обіцяне послух необов’язково послух. Подібно смоковниці, можна переконати себе, що поява яскравості є доказом нашої відданості, але Ісус шукає плодів.

На щастя, притча про двох синів нагадує нам, що ніколи не пізно виконати те, що Ісус просить від нас!

Ви коли-небудь стикалися з невиконаними обіцянками від інших? Що ви при цьому відчули?

Схожі статті

Це найсоковитіший стейк зі свинини, який я коли-небудь їла: смажу м’ясо тепер тільки так. Краще, ніж шашлик

Спробуйте надзвичайно смачний глазурований стейк зі свинини. Як приготувати цю смакоту швидко та без зайвих зусиль — читайте в нашому матеріалі.

Переможниця “МастерШеф-12” Валерія Матрохіна зізналася, чому не працює кухарем: “Інші мрії і цілі”

Валерія Матрохіна, після перемоги у відомому кулінарному шоу, розповіла, чому не працює кухарем. Дівчина поділилась, що розвивається в іншій сфері.

Знайшла рецепт в старому записнику: торт Наполеон як у дитинстві. Заварний крем до нього роблю з секретиком

Приготувавши Наполеон по цьому рецепту, ви більше ніколи не купуватиме цей торт в магазині. До вашої уваги рецепт швидкого, доступного і нереально смачного торта Наполеон.