Притчі Ісуса: Притча про мудрих і дурних слугах і притча про безплідною смоковниці

Author name 25 Червня 2021 в 12:06

Поділитися статтею

Древній Ізраїль
Древній Ізраїль

Ісус очікує плодів від Своїх послідовників, але, як смоківниця, ми не знаємо, коли наш час минув. Ми не можемо чекати вічно, щоб почати родити.

Притча про мудрих і дурних слуг

Уривок: від Луки 12: 42-48.
Аудиторія: учні в межах чутності більшого натовпу.
Контекст: У відповідь на притчу про пильних слуг Петро запитує Ісуса, звертається Він до учнів або зібралася натовпі.
Ключовий вірш: “Добре буде того слузі, якого пан знайде робить так, коли він повернеться” (Луки 12:43).

Петро хоче знати, кого Ісус велить бути пильним. Він просто говорить з учнями або наставляє всіх? Ісус відповідає інший притчею.

Поки господар у від’їзді, господар призначає керівника над своїми слугами. Обов’язок менеджера – слідкувати за тим, щоб слуг годували та платили вчасно. Але що станеться, якщо цей менеджер скористається своєю свободою і відповідальністю? Що, якщо він вирішив, що господар нескоро повернеться, тому став потурати своїм бажанням? Господар з’являвся без попередження і стратив цього менеджера.

Ісус звертається до учнів, які будуть поставлені на керівні посади в Його домі, але Він також звертається до всіх інших, хто опиняється на керівних постах в церкві. Будьте пильні та переконайтеся, що ви займаєтеся справами свого Учителя, коли Він повернеться.

Пам’ятки Ізраїлю

Притча про безплідну смоковницю

Уривок: від Луки 13: 6-9
Аудиторія: учні в межах чутності більшого натовпу.
Контекст: Деякі в натовпі розповідають Ісусові про трагедію, яка спіткала деяких галілеян. Ісус заперечує ідею про те, що вони постраждали як вирок. Потім він закликає всю юрбу покаятися цієї притчею.
Ключовий вірш: “Якщо в наступному році принесе плід, добре! Якщо немає, зріжте його “(Луки 13: 9).

Людина втомилася від фруктового дерева, що росте в його винограднику, але не приносить плодів. Він велить доглядачеві зрубати його. Доглядач просить дати йому можливість зробити його плідним. Власник виноградника поступається, але дає йому один рік, щоб він приніс свої плоди. Якщо в наступному році він не принесе плодів, дерево слід викинути.

Ісус очікує плодів від Своїх послідовників, але, як смоківниця, ми не знаємо, коли наш час минув. Ми не можемо чекати вічно, щоб почати родити.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею