Синдром самозванця: що це таке і як лікувати?

Напевно часто ви хоч раз стикалися з тим, що досягли чогось у житті, рідні та близькі вас хвалять, а ви самі не вважаєте це успіхом або істотним досягненням.

Якщо так, то значить, що у вас є (або був) так званий синдром самозванця. Вперше цей термін ввели у всесвітній психології ще в 1970 році. Психолог Пауліна Кленсі написала статтю, де розповіла, що таке явище, як “синдром самозванця ” більше притаманне жінкам, ніж чоловікам.

синдром самозванця
синдром самозванця

Психолог стверджує, що за її спостереженнями багато успішні жінки були схильні вважати, що вони не розумні і що оточують переоцінюють їх

Це явище прогресує. Почасти і з огляду на дискримінації, з якою стикаються жінки навіть на законодавчому рівні – їм менше платять, ніж чоловікам, жінкам не доступні так звані “чоловічі ” професії і багато інших стереотипів.

Якщо проаналізувати цей синдром глибше, то його думки приходять паралельно зі страхами, наприклад, що колеги зрозуміють, наскільки людина може бути некомпетентний у своїй професійній області.

синдром самозванця
синдром самозванця

Лікування синдрому самозванця

На даному етапі явище ще досліджується, але вже є кілька варіантів лікування. По-перше, це робота з психологом. Але тим, у кого такої можливості немає, пропонують “письмову терапію “. Це метод, при якому схильний синдрому людина постійно записує свої досягнення і моніторить їх кількість візуально протягом певного часу.

Схожі статті

Нікіта Добринін та Даша Квіткова з головою поринули в нові стосунки: “Не можу сказати, та по очах усе видно”

Даша Квіткова з Нікітою Добриніним знали одне одного майже 5 років. Це не вберегло пару від розлучення. Кожен пішов по життю окремо, започаткувавши нові стосунки.

Салат “Новинка” з сиром та морквою: спробуєте раз і більше не захочете “Крабовий”. Рецепт, який не набридає

Салат "Новинка" підійде як на святковий стіл, так і на кожен день. Він дуже простий у приготуванні, складається з простих інгредієнтів та при цьому неймовірно смачний.

Плавлений сир не купую вже давно: готую його вдома за 30 хвилин. Легкий рецепт – виправдає ваші всі зусилля

Швидкий і простий рецепт ніжного та ароматного плавленого сиру із якісних інгредієнтів. Готування займе всього пів години, а результат - ніжний, смачний сир, який виправдає усі ваші зусилля.