В Україні змінили правило приїзду “швидкої “: до кого вона приїде за 10 хвилин

Author name 18 December 2020 в 22:12

Поделитесь этой статьей

Правила приїзду швидкої допомоги в Україні змінилися
Правила приїзду швидкої допомоги в Україні змінилися

Кабінет міністрів своєю постановою змінив правила приїзду швидкої допомоги до громадян України.

Своєю постановою депутати і члени кабінету міністрів регламентували роботу служби 103. Тепер є порядок виклику швидкої допомоги та перелік випадків, в яких бригада буде приїжджати до пацієнтів, які викликали її через певну скарги.

Раніше була така проблема, що пацієнти в критичному стані чекали карету медиків по кілька годин

Тепер, згідно з новими критеріями роботи підрозділу швидкої допомоги:

Правила приїзду швидкої допомоги в Україні змінилися
Правила приїзду швидкої допомоги в Україні змінилися
  • диспетчер, який буде на лінії приймати виклики від пацієнтів, і самостійно ранжувати їх на ті, на які потрібно відгукнутися екстрено, на ті, які можна відкласти і перевести в режим онлайн;
  • будуть затверджені чіткі критерії виклику, які потрібно буде вивчити всім працівникам підрозділу швидкої допомоги;
  • за новими правилами, на критичні виклики бригада повинна приїхати за 10 хвилин, на екстрені повинна прибігти – за 20 хвилин;
  • якщо швидка допомога приїжджає до того, хто її викликав, за більше ніж 20 хвилин, то на них можна буде залишити заявку-скаргу, адже це перевищує час реагування, встановлене законом.

“До критичних станів відноситься стан, коли пацієнт не дихає, знаходиться без свідомості, у нього кровотеча. Наприклад, якщо коли відбувається ДТП. Коли у пацієнта є безпосередньо загроза життю або ознаки клінічної смерті.

Категорія екстрених – це все невідкладні стани. Наприклад, раптовий біль в животі, грудній клітці, знака інсульту “, – розповів керівник експертної групи з питань розвитку екстреної допомоги МОЗ Олександр Данилюк.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що звернення неекстренних і непрофільних випадків буде консультувати диспетчер по телефону і направляти до лікаря.

Наприклад, якщо мова йде про укус кліща, забитті, якихось схожих ситуаціях, то пацієнта направляють до травматолога або до чергового фахівця в травмпункті.

Так в уряді сподіваються розвантажити роботу підрозділу швидкої допомоги, оптимізувати роботу лікарів, і виключити випадки безпідставного виклику машини швидкої допомоги.

Нагадаємо, з 8 січня до 25 січня уряд вводить жорсткий карантин. Буде практично такий повний локдаун, як і був навесні. Тільки буде працювати громадський транспорт. Такими діями в країні планують значно знизити кількість хворих, яке в останній місяць б’є рекорди.

Еще рекомендуем прочитать:

Поделитесь этой статьей