Антитіла до коронавірусу можуть зберігатися довше, ніж припускали дослідники

Author name 4 Листопада 2020 в 09:11

Поділитися статтею

Імунітет до коронавірусу
Імунітет до коронавірусу

Питання про антитіла до коронавірусу і тривалості їх роботи в організмі – одне з актуальних питань зараз. Нове дослідження показує, що імунітет зберігається довше, ніж передбачалося. Подробиці далі.

З ростом кількості хворих з діагнозом діагноз COVID-19, питання про те, як довго зберігається імунітет до SARS-CoV-2, вірусу, що викликає захворювання, стає все більш важливим.

Розуміння цього допоможе пацієнтам дізнатися, чи можуть вони заразитися повторно, і потенційно навіть допоможе лікарям краще зрозуміти, який тип захисту ми можемо очікувати від вакцин.

Раніше дослідження показали, що рівень антитіл у видужавших пацієнтів починає знижуватися приблизно через три місяці після того, як ці пацієнти вперше відчувають симптоми.

Нове дослідження показало кращі результати

На цьому тижні в журналі Science було опубліковано дослідження, яке проводилося вченими з Медичної школи Ікана в Синайському регіоні. У ньому повідомляється, що антитіла можуть зберігатися до п’яти місяців.

Вчені проаналізували плазму крові, яка містить імунні клітини, в тому числі антитіла, від більш ніж 30000 чоловік, які перехворіли COVID-19 в період з березня по жовтень. У більшості видужавших пацієнтів спостерігалися симптоми від легкого до помірного, і вони не були госпіталізовані.

Вони здали свою плазму в рамках дослідження лікарні, щоб з’ясувати, чи можна використовувати цю плазму, збагачену імунними клітинами, для лікування коронавірусних інфекцій. Майже половина з досліджуваних виробляла високий рівень антитіл.

Щоб краще зрозуміти, як довго діють антитіла, дослідники зосередилися на меншій групі з 121 учасника і кілька разів виміряли рівень їх антитіл: через місяць після того, як вони вперше випробували симптоми, а потім знову через 52, 82 і 148 днів. Дослідники виявили значні рівні антитіл у більшості учасників аж до кінця дослідження. Більш того, ці антитіла продовжували нейтралізувати SARS-CoV-2 практично на тих же рівнях в лабораторії протягом п’яти місяців.

Вся справа в тесті?

Аня Вайнберг, ад’юнкт-професор медицини Медичної школи Ікана на горі Синай, провідний автор нової статті, каже, що причина, по якій вона і її команда виявили стабільно високі рівні антитіл довше, ніж в попередніх дослідженнях, може бути пов’язана з використовуваним ними тестом.

Він був розроблений на Mt. Sinai і специфічний для частини білка шипа коронавіруса, який є особливо привабливою мішенню для імунної системи – «організм виробляє багато антитіл до цієї області», – говорить вона.

Інші дослідники могли використовувати інші методи для виявлення антитіл, які можуть бути спрямовані на різні частини вірусу COVID-19, який, за її словами, може зникнути швидше.

Дослідники виявили кілька типів антитіл

Команда дослідників також змогла проаналізувати типи антитіл, які вони виявили з плином часу, що може допомогти пояснити, чому вони змогли вловлювати антитіла протягом більш тривалого періоду часу. Антитіла, які вони зібрали у людей незабаром після їх одужання, включали антитіла IgG, які циркулюють в крові і, як правило, зменшуються в кількості приблизно через місяць, оскільки вони призначені для швидкого реагування на нові віруси.

З іншого боку, вони також виявили антитіла, які залишалися на позначці в п’ять місяців – ці антитіла, швидше за все, виробляються імунними клітинами в кістковому мозку, робота яких полягає в тому, щоб підтримувати імунну систему, забезпечену правильними захисними клітинами протягом тривалого часу. на основі вірусів чи бактерій, які організм недавно бачив. Можливо, що після залучення цих клітин кісткового мозку рівень антитіл може залишатися стабільним протягом кількох місяців.

Продовження дослідження

Поки точно не відомо, як довго ці антитіла можуть залишатися для захисту від інфекції, але Вайнберг планує продовжити збір плазми і аналіз антитіл у невеликої групи донорів протягом року. Якщо рівні антитіл залишаться стабільними, це буде ознакою того, що видужавші пацієнти, ймовірно, дійсно розвинуть високий рівень імунітету від вірусу, і це обіцяє хороші перспективи для ефективності майбутніх вакцин. «Імовірно, якщо ці антитіла збережуться після зараження, це хороша новина для вакцини», – говорить вона, – але ми ще не знаємо, скільки це триває. Нам просто потрібно більше часу стежити за цими людьми».

Результати обнадіюють, але запобіжних заходів дотримуватися необхідно

Однак обнадійливі результати полягають в тому, що може бути можливий якийсь тип імунітету проти COVID-19. Вайнберг попереджає, що люди, що одужали від інфекцій, все одно повинні вживати заходів обережності. «Це великий набір даних, і дослідження обнадіює з точки зору певного захисту у більшості людей, які перенесли в минулому інфекцію SARS-CoV-2», – говорить вона, – однак, поки ми не дізнаємося більше про те, що насправді захищає від вірусу, ми все одно повинні продовжувати дотримуватися всі рекомендованих запобіжних заходів щодо миття рук, маскування і соціального дистанціювання».

коронавірус
коронавірус
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Все скандалы января 2022 – Волочкова, Тринчер, Градский и другие

Ще рекомендуємо прочитати:

Поділитися статтею