Коронавірус: погода практично не впливає на його поширення

Author name 4 Листопада 2020 в 20:11

Поділитися статтею

Коронавірус
Коронавірус

Хоча вчені сподівалися, що нинішній коронавірус Sars-CoV-2 стане сезонним, як вірус грипу, схоже, що погода і сезонні коливання температури мало впливають на його розповсюдження.

На початку пандемії Covid-19, захворювання, що виникло в результаті зараження коронавірусів Sars-CoV, багато експертів сподівалися і вважали, що коронавірус стане сезонним.

З наближенням літа ми думали, що літні температури переможуть вірус або, принаймні, можуть зменшити його поширення. За загальним визнанням, той факт, що ми частіше бували на вулиці, а не в замкнутому просторі, безсумнівно, загальмував епідемію, але погода не вплинула на поширення вірусу, принаймні, якщо вірити новому дослідженню.

Нове дослідження

Це дослідження, опубліковане 26 жовтня в Міжнародному журналі екологічних досліджень і громадської охорони здоров’я, показує, що температура і вологість не відіграють значної ролі в поширенні коронавірусу. Згідно з цими дослідженнями, передача Sars-CoV-2 буде майже повністю залежати від поведінки людини і, зокрема, від того, чи дотримуються обмеження (маска, дистанціювання, миття рук і тощо).

Погода не впливає

«Вплив погоди невеликий, і інші характеристики, такі як мобільність, мають більший вплив, ніж погода», – сказав Дів Нійогі, професор Школи наук про Землю Джексона Техаського університету (Остін, США), який очолює дослідження. Він додав, що «з точки зору суттєвості погода – один з останніх параметрів».

Таким чином, дані, зібрані вченими, показали явний вплив людської поведінки і «непропорційний» вплив індивідуальної поведінки. Подорож і проведення часу поза домом були двома основними факторами, що сприяли поширенню коронавірусу, з відносною значимістю 34,32% і 26,14% відповідно.

Двома іншими основними факторами були чисельність населення (23,86%) і щільність міста (13,03%). Тільки погода була визначена як фактор, що не виявляє впливу, з відносною важливістю менше 3%.

«Ми не повинні розглядати проблему пандемії Covid-19 як щось, яке визначається погодою і кліматом», – сказав Саджаді Джамшиді, співавтор дослідження. «Нам необхідно приймати особисті запобіжні заходи і усвідомлювати фактори впливу на навколишнє середовище в містах», – заключив він.

коронавірус
Коронавірус

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Все скандалы января 2022 – Волочкова, Тринчер, Градский и другие

Ще рекомендуємо прочитати:

Поділитися статтею