Жовтень – найкращий час для вакцинації

Author name 23 October 2020 в 09:10

Поділитися статтею

Вакцинація
Вакцинація

У ситуації, що склалася лікарі настійно рекомендують робити вакцинацію. І найкраще це зробити в жовтні. З’ясовуємо чому.

У міру наближення до зимового сезону вчені і медичні експерти по всьому світу продовжують працювати прискореними темпами над випуском вакцини від COVID-19 для загального розповсюдження. Хоча побоювання різкого зростання випадків коронавірусу в холодні місяці вже вимальовуються, медична спільнота також серйозно стурбована сезоном грипу, щовже наближається.

Навіщо робити щеплення від грипу?

Через загрозу «твіндемії», викликаної як COVID-19, так і спалахами грипу, вчені та медична спільнота палко радять людям робити щеплення. Хоча вакцини від COVID-19 ще немає, є вакцина від грипу.

Експерти побоюються, що масові спалахи коронавірусу і сезонного грипу можуть обрушити і без того виснажену систему охорони здоров’я і позбавити життєво важливих засобів життєзабезпечення, які наразі дуже необхідні. Оскільки симптоми COVID і сезонного грипу (застуда, кашель, біль у горлі, лихоманка тощо) багато в чому схожі, для початку тим більше важливо зробити щеплення від грипу в цьому році.

Коли найкраще робити щеплення від грипу

Оскільки світ продовжує боротися з новим смертоносним патогеном, щеплення від грипу в цьому році не тільки знизить ризик коінфекції COVID-19 і грипу, а й зменшить кількість госпіталізацій в зимові місяці.

Якщо ви чекаєте відповідного часу для вакцинації від грипу, то це дійсно прямо зараз! Так, на думку експертів, жовтень – кращий місяць для вакцинації від грипу, щоб отримати максимальний захист від вірусу.

Згідно CDC, кінець жовтня – ідеальний місяць для щеплення від грипу, і агентство охорони здоров’я рекомендує зробити щеплення всім, хто старше шести місяців.

Чому жовтень – найкращий час для вакцинації від грипу

Влітку ще занадто рано для вакцинації, оскільки захисний ефект може почати слабшати ще до початку сезону грипу. Доктор Ентоні Фаучі, імунолог і провідний світовий експерт з інфекційних захворювань, рекомендує робити щеплення від грипу до середини, або кінця жовтня, щоб імунітет зберігався протягом усього сезону грипу.

Він радить не робити щеплення у вересні, оскільки це може бути занадто рано, і імунітет може зникнути до лютого або березня.

вакцинація
вакцинація

Ще рекомендуємо прочитати:

Поділитися статтею