Як правильно доглядати за грудьми під час годування – поради терапевта

Author name 18 Листопада 2020 в 14:11

Поділитися статтею

Як зробити годування грудьми максимально комфортним
Як зробити годування грудьми максимально комфортним

Нижче ви знайдете поради, як доглядати за грудьми в період грудного вигодовування, а також дізнаєтеся, чого краще не робити. Читайте далі.

Тріщини, біль, сухість шкіри … Годування груддю не завжди приносить задоволення. Доктор Лаура Абенсур, терапевт і колишня акушерка відповіла на 5 популярних питань, щоб допомогти мамам подбати про груди в період годування.

Чи потрібно груди заздалегідь готувати?

«У цьому немає необхідності: підготовка до грудного вигодовування у майбутньої мами вже здійснюється природним шляхом! Так під час вагітності груди збільшуються в розмірах, розвиваються молочні протоки і судинна мережа, соски тверднуть … А після пологів знижується рівень прогестерону і естрогену (гормонів, які пригнічують секрецію молока), що дозволяє молочним залозам негайно виробляти молоко», – каже терапевт .

Чи потрібен бюстгальтер для годування?

«Дійсно важливо придбати відповідний бюстгальтер з широкими бретелями (щоб зменшити біль в спині і подразнення плечей) і, можливо, на кісточках (все залежить від комфорту кожної жінки)».

Але після пологів груди все одно стануть більше. Тому може знадобитися бюстгальтер для годування (практичний, оскільки він розстібається) для правильної підтримки грудей, які знаходяться під постійною напругою. «Кожна жінка дійсно надходить відповідно до відчуттям дискомфорту: деякі навіть носять бюстгальтер на ніч – в цьому випадку я б порекомендував модель без кісточки», – говорить Лаура.

Гарна підтримка необхідна для збереження еластичних тканин і пружності грудей після вагітності і годування груддю.

Що з приводу кремів від тріщин і розтяжок?

«Я вкрай стримана щодо цих продуктів, які, перш за все, слідують маркетингової логіці. Я не рекомендую крем від тріщин: крім того, що він буде корисний для профілактики, він робить груди дуже жирними і може викликати ковзання рота дитини, що може призвести до поганого стану для годування. Крім того, дитину також може турбувати запах продукту. Також немає необхідності чистити груди перед годуванням: дитині потрібен природний запах мами! » – каже доктор.

Як уникнути тріщин?

«Важливо навчитися правильно розміщати дитину: не сумнівайтеся, зверніться за допомогою до акушерки. Крім того, намагайтеся якомога більше міняти положення грудного вигодовування, щоб не завжди піддавати навантаженні одні й ті ж ділянки соска».

«В кінці годування нарешті раджу видавити краплю молока і намазати її на соску. Це зволожуюча і загоююча речовина, яка буде набагато ефективніша будь-якого крему!» – радить Лаура Абенсур.

Які ще поради ви порекомендуєте для захисту грудей під час годування грудьми?

Остерігайтеся прокладок для грудей, якщо залишити груди занадто довго, вони будуть перебувати у вологому середовищі, що сприяє розвитку інфекцій. А при висиханні прокладка ризикує «прилипнути» до соска, що неприємно при знятті.

Остання порада: в період грудного вигодовування, коли у вас з’являються тріщини, як можна частіше залишайте груди на свіжому повітрі. Це прискорює загоєння!

Грудне вигодовування має бути приємним і дитині і мамі
Грудне вигодовування має бути приємним і дитині і мам

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею