Найпоширеніші міфи про зір

Author name 4 Грудня 2020 в 23:12

Поділитися статтею

Міфи про очі
Міфи про очі

Ми всі чули ці міфи про зір раніше. Навіть очі не застраховані від поширених упереджень. Деякі з них нешкідливі, а інші можуть завдати шкоди здоров’ю очей.

Міф 1. Вживання великої кількості моркви покращує зір

Це правда, що морква містить вітамін А, який, зокрема, сприяє правильному функціонуванню імунної системи і здоров’ю очей. Однак для досягнення рекомендованої кількості в день потрібно зовсім небагато – достатньо однієї моркви, як одного червоного перцю або чашки шпинату. Потім надлишок вітаміну з їжі виводиться природним шляхом.

Міф 2. Читання в темряві може пошкодити очі

Недостатнє освітлення може утруднити читання і викликати втому очей або головні болі, але не назавжди. Для ідеальних умов читання світло повинне проектуватися прямо на сторінку.

Міф 3. Робота за комп’ютером або перегляд екрану з близької відстані можуть пошкодити очі

Хоча робота перед екраном може викликати дискомфорт і навіть напругу очей, в довгостроковій перспективі це не зашкодить очам. Очі також можуть стати сухими через зменшення частоти моргання. З іншого боку, неправильно вважати, що екрани викликають втрату зору або короткозорість. Те ж саме і з відстанню між оком і екраном. Така практика не завдасть серйозного збитку, хоча це не дуже хороша звичка.

Міф 4. Якщо ви занадто довго скосите очі, вони можуть так і залишитися

Косоокість викликана ускладненнями з боку очного нерва, а не занадто довгою гримасою. Однак бажано пройти обстеження зору в ранньому віці, тому що, якщо така проблема виявлена на ранній стадії, її легше лікувати.

Міф 5. Ідеальний зір – це зір 20/20 (або 100%)

Концепція «ідеального зору 20/20» невірна. Насправді ні в кого немає так званого ідеального зору. Також можливо, що у людини буде зір більше 20/20. Швидше, це вимір, що використовується в якості критерію для того, щоб медичні працівники оцінювали зір пацієнта досить добре, щоб не вимагати корекції зору ні за допомогою окулярів, ні за допомогою хірургічного втручання.

Міф 6.Носити чужі окуляри шкідливо

Після початкового збудження, що супроводжується легким запамороченням, безпечно носити чужі окуляри за рецептом. Тривале використання може викликати головний біль або втомуа, але не представляє постійного ризику для очей.

Міфи про очі
Міфи про очі

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею