Пластир для запобігання низького рівня цукру в крові при діабеті

Author name 4 Березня 2020 в 07:03

Поділитися статтею

пластир
пластир

Інноваційний пластир для шкіри, розроблений дослідниками з Університету Торонто, здатний запобігти низькому рівню цукру в крові (гіпоглікемія) у людей з діабетом.

Інноваційний пластир для шкіри, розроблений дослідниками з Університету Торонто, здатний запобігти низькому рівню цукру в крові (гіпоглікемія) у людей з діабетом.

Розумні інновації

Команда на чолі з Ширлі Ву, професором медичного факультету Леслі Дана, який вивчає системи доставки ліків, розробила «розумний» патч, який доставляє гормон глюкагон в кровотік у відповідь на падіння рівня цукру в крові, таким чином запобігаючи небезпечний стан.

Він з мікроголками виглядає як нікотиновий пластир, але в ньому 100 крихітних голок довжиною менше міліметра.

  «Наш пластир з мікроголками – перший в своєму роді», – говорить Ву. «Жоден інший мікроголковий пластир не реагує на низьку концентрацію глюкози. Наш досить чутливий, щоб виявити гіпоглікемію та вивільнити глюкагон, коли це необхідно », – говорить вона.

Значному числу людей з діабетом необхідно вводити інсулін, щоб контролювати високі рівні глюкози в крові. Але інтенсивна терапія інсуліном може часто призводити до гіпоглікемії, викликаючи потовиділення, тремтіння, сплутаність свідомості, судоми і навіть смерть. В даний час епізоди важкої гіпоглікемії лікують за допомогою екстреної ін’єкції або назального спрею складу глюкагону, але люди з діабетом або особи, які здійснюють догляд, повинні розпізнавати симптоми і швидко реагувати. Це велика проблема для людей з необізнаністю про гіпоглікемії або нездатних впоратися зі складними процедурами лікування.

Практичне застосування

Завдяки некомерційної організації JDRF, яка фінансує дослідження діабету 1 типу, команда Ву розробила одноразовий пластир, який в даний час може запобігти захворюванню.

«Крихітні голки проникають в перший шар шкіри, забезпечуючи доступ до міжклітинної рідини для визначення рівня глюкози, але вони не досягають будь-яких датчиків болю, тому застосування пластиру є безболісним та мінімально інвазивним», – говорить Амін Гавамі Нежад, докторант в лабораторії Ву.

Мікроголки містять губчастий мікрогель з глюкагоном. Один з компонентів мікрогеля зв’язується з глюкозою, блокуючи викид глюкагону в кров при високому або нормальному рівні цукру в крові. Але коли рівень цукру в крові низький, глюкоза відділяється від мікрогеля, змушуючи мікрогель стискатися, що фізично швидко вдавлює інкапсульований глюкагон в тканину через мікроголки.

«Це дозволяє обійтися без необхідності розпізнавати симптоми гіпоглікемії у пацієнтів або осіб, які здійснюють догляд, так як він розпізнає епізод і автоматично подбає про нього», – говорить Брайан Лу, аспірант лабораторії Ву.

Глюкагон дуже нестабільний і розробка системи мікрогеля, щоб він міг утримувати глюкагон, не змінюючи його, була подвигом сама по собі.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею