Штучний інтелект буде шукати ознаки хвороб Паркінсона й Альцгеймера в очах пацієнта

Author name 5 Жовтня 2020 в 17:10

Поділитися статтею

Чи зможе ІІ виявити ознаки хвороби Паркінсона і Альцгеймера
Чи зможе ІІ виявити ознаки хвороби Паркінсона і Альцгеймера

Вчені з Університету Ньюкасла хочуть використовувати ІІ для діагностики неврологічних захворювань.

Штучний інтелект (ШІ) змінить все, тому що він може дуже швидко і дуже точно аналізувати величезні обсяги даних. Він також може звертати увагу на деталі таким чином, щоб люди не могли зрівнятися з ними.

Тепер вчені з Університету Ньюкасла хочуть використовувати ІІ для діагностики неврологічних захворювань, таких як хвороба Паркінсона та Альцгеймера, за допомогою сканування очей.

Як очі пов’язані з мозком? Що ж, очі – дзеркало душі. Якщо серйозно, сітківка в задній частині ока – це практично єдине місце в тілі, де ми можемо бачити центральну нервову систему безпосередньо зовні.

Сучасні технології дозволяють робити якісні знімки сітківки, які потім можна проаналізувати для виявлення поширених захворювань очей. Вчені думають, що є потенціал зробити набагато більше – вони хочуть використовувати ІІ для фіксації ознак неврологічного захворювання на зображеннях сітківки. Вони сподіваються, що таким чином зможуть на ранньому етапі розпізнати хвороби Паркінсона та Альцгеймера.

Як це буде працювати?

 ""

Що ж, як ми вже встановили, сітківка – це єдина частина центральної нервової системи, яку ми можемо бачити безпосередньо зовні. Неврологічні захворювання, такі як хвороба Паркінсона та Альцгеймера, сприяють погіршенню роботи центральної нервової системи. Хоча сітківка дуже мала, цілком ймовірно, що ознаки цього погіршення видно на ранній стадії прогресування захворювання.

Цей новий метод, який вчені збираються почати тестувати, включає сканування за допомогою оптичної когерентної томографії (ОКТ). Величезна кількість ОКТ-зображень буде завантажено в систему штучного інтелекту, яка навчить його розпізнавати ранні ознаки неврологічних захворювань. Оскільки ІІ може дуже швидко сканувати безліч даних, вчені говорять, що він стане одним з найбільш цінних інструментів в медичних дослідженнях.

Сер Саймон Стівенс, виконавчий директор NHS, сказав: «NHS сповнена рішучості скористатися революцією в області штучного інтелекту і переконатися, що ми використовуємо новітні та кращі технології для поліпшення медичного обслуговування і порятунку більшого числа життів. Технології, які ми фінансуємо сьогодні, можуть змінити те, як ми надаємо такі послуги, як скринінгові тести, лікування раку і лікування інсульту, для тисяч пацієнтів по всій країні ».

Великою перевагою цієї технології є здатність виявляти захворювання на ранній стадії, перш ніж симптоми дійсно виявляться. Ми досі не можемо вилікувати неврологічні захворювання, але існують методи лікування, які можуть уповільнити прогресування цих захворювань. Це означає, що раннє виявлення абсолютно необхідно.

Нам доведеться почекати та подивитися, чи зможе ІІ виявити ознаки хвороби Паркінсона та Альцгеймера в очах пацієнта. Це відкриє нові можливості з точки зору діагностики та

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею