Скільки часу коронавірус може залишатися на екрані телефону: дослідження

Author name 14 Жовтня 2020 в 13:10

Поділитися статтею

Коронавірус
Коронавірус

Нове дослідження показує, що коронавірус може жити на гладких поверхнях, таких як екрани телефонів, до 28 днів.

У новому дослідженні дослідники з Національного наукового агентства Австралії виявили, що вірус може залишатися активним набагато довше, ніж інші віруси, в «умовах контрольованої температури і вологості».

Коронавірус більш стійкий

Бавовна і інші пористі матеріали можуть містити COVID-19 близько 14 днів, але гладкі поверхні, такі як смартфони, паперові гроші і матова нержавіюча сталь, можуть переносити вірус до 28 днів при правильних умовах.

Команда зазначила, що вірус грипу, як відомо, залишається активним тільки протягом 17 днів при одних і тих же умовах, що дозволяє припустити, що COVID-19 набагато більш стійкий, ніж інші віруси.

«Ці результати демонструють, що SARS-CoV-2 може залишатися заразним протягом значно більш тривалих періодів часу, ніж зазвичай вважається можливим», – заявили автори дослідження.

Розробка стратегій по зниженню ризику зараження

Результати дослідження підтверджують необхідність регулярного очищення поверхонь і миття рук. Однак в експерименті також були задіяні умови, які не завжди зустрічаються в реальному житті.

Для дослідження дослідники піддали екрани смартфонів і інші поверхні постійній температурі 20°C. Поверхні тримали в темряві, щоб не допустити впливу ультрафіолетового світла. Крім того, в дослідженні не використовувалася свіжа слизова, яка містить лейкоцити і антитіла.

«На мою думку, інфекційні віруси можуть зберігатися в слизу на поверхнях тільки годинами, а не днями», – сказав BBC професор Кардіфського університету Рон Еклс.

Проте, дослідники заявили, що важливо визначити, як довго вірус залишається життєздатним на різних поверхнях, щоб розробити «стратегії зниження ризику в областях з частим контактом».

Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) в даний час заявляють, що COVID-19 в основному передається через дихальні шляхи, наприклад, при кашлі або чханні. Агентство недавно оновило свої керівні принципи, в яких йдеться про те, що вірус також може поширюватися в закритих приміщеннях, де «відбуваються дії, що викликають утруднене дихання, такі як спів або фізичні вправи».

«Поширення від зіткнення з поверхнями не рахується звичайним способом поширення COVID-19», – заявляє CDC.

коронавірус
коронавірус
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею