ТОП-8 міфів та фактів про коронавірус, які повинна знати кожна людина

Author name 15 Березня 2020 в 19:03

Поділитися статтею

Ось як виглядає коронавірус
Ось як виглядає коронавірус

Коронавірус гірше, ніж сезонний грип. Нові випадки Covid-19 – хвороби, викликаної новим коронавірусів – виникають у всьому світі все більш швидкими темпами. І оскільки поширення вірусу продовжує викликати страх і побоювання в умах людей – вам потрібно знати міфи і правду про коронавіруси.

Коронавірус гірше, ніжсезоннийгрип. НовівипадкиCovid-19-хвороби, викликаної новим коронавірусом – виникають у всьому світі все більш швидкими темпами. І оскільки поширення вірусу продовжує викликати страх і побоювання в умах людей – вам потрібно знати міфи та правду про коронавіруси.

Міф: алкогольні гелі не вбивають коронавірус

Ваші руки один з основних шляхів проникнення вірусів з поверхонь у вашу дихальну систему, тому підтримка їх в чистоті одна з найефективніших заходів, які ви можете зробити, щоб запобігти зараженню вірусом. Ретельно мийте руки з милом та водою, де це можливо і якщо ви не можете дістатися до раковини, то дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі допоможе вам.

Міф: Covid 19 не більш небезпечний, ніж сезонний грип

Чому людей не хвилює нормальний грип? З тих пір, як ця хвороба вперше з’явилася в самому кінці 2019 року, вона була рефреном для експертів по коронавірусу. Але це співвідношення невірно по ряду причин. Перш за все, Covid 19 більше смертельний, ніж сезонний грип. Середній штам грипу вбиває близько 0, 1% інфікованих, але смертність від Covid 19 набагато вище. Цифри з Ухані, епіцентру спалаху, наблизив його до двох відсотків, в той час як показники, в тому числі число смертей за межами Ухані, нижче.

Covid 19 також, здається, поширюється легше, ніж сезонний грип. Інфекційність захворювання визначається так званим числом розмноження, яке оцінює, скільки нових інфекцій походить від кожного випадку вірусу. Здається, що кожна людина, інфікована Covid 19, заражає в середньому на 2, 2 людини більше, але для сезонного грипу це число становить близько 1, 3.

Ще одним фактором, який змушує турбуватися про Covid 19, є той факт, що це абсолютно новий вірус у людей. У нас немає природного імунітету або вакцин проти Covid 19. І хоча більш 80 відсотків випадків Covid 19 є легкими, згідно одному китайському дослідження, це підвищує ймовірність того, що воно буде поширюватися без виявлення органами охорони здоров’я.

Міф: вам слід уникати громадського транспорту або великих зборів

Ні якщо ви недавно повернулися з місця зі значними спалахами або не були в тісному контакті з ким то, у кого підтверджений випадок Covid 19. В даний час не рекомендується, щоб хто небудь припинив користуватися громадським транспортом, якщо тільки у них немає шансів зіткнутися з цією хворобою. Якщо ви повернулися з регіону зі спалахом і вважаєте, що могли заразитися вірусом, залишайтеся вдома та зателефонуйте за номером служби екстреної допомоги.

Міф: маски для обличчя захистять вас від вірусу

Для звичайної людини регулярне миття рук є найбільш важливою захистом від зараження Sars Cov 2 вірусом, що викликає Covid 19. Маски для обличчя працюють шляхом блокування крапель від кашлю і чхання, які є основним шляхом передачі коронавируса, але не всі маски ефективні для фільтрування дуже дрібних частинок, і віруси ще можуть проникати через очі.

Єдиним людям, яким дійсно потрібно носити маски для обличчя, це ті, хто, ймовірно, знаходиться в тісному контакті з інфікованими. Існує мало доказів широко поширеною користі масок для обличчя для широкої публіки і накопичення хірургічних масок в громадських місцях може утруднити їх придбання медичними працівниками, коли вони в них потребують.

Міф: вакцина не за горами

Хоча дослідникам знадобилося всього десять днів, щоб вивільнити геном нового коронавируса, вакцина навряд чи буде готова найближчим часом. Вакцини повинні проходити численні стадії розробки, включаючи тести на тваринах і людях, до тих пір, поки вони не можуть широко використовуватися, тому, ймовірно, пройде не менше року, перш ніж вакцина Covid 19 стане доступною. На той час спалах може повністю згаснути або хвороба вже зарекомендує себе як ендемічна.

Міф: собаки та кішки можуть заразитися коронавірусів

Повідомлення про те, що собака в Гонконзі, у якій був виявлений «слабкий позитивний результат» на коронавірус, викликали смердючі заголовки газет, в яких домашні тварини могли передавати Covid 19. Хоча влада Гонконгу підтвердили, що зараження собаки, ймовірно, було причиною передачі вірусу від людини до тварини, у собаки не було ніяких симптомів і немає ніяких доказів того, що домашні тварини можуть передавати захворювання.

Міф: коронавірус заражає тільки людей похилого віку

Люди похилого віку і люди з раніше існуючими захворюваннями, як правило, страждають від більш серйозних версій Covid 19. Дослідження 138 пацієнтів з коронавірусів в госпіталі Уханьского університету показало, що вірус частіше вражає літніх чоловіків з уже існуючими захворюваннями, але молоді люди все ще можуть заразитися і поширити хворобу  особливо ті, які піддаються дуже високому ризику зараження, такі як медичні працівники.

Міф: вірус мутує

Всі віруси злегка мутують при реплікації, але ці мутації можуть в результаті зробити вірус менш шкідливим, ніж більш шкідливим. Дослідження Пекінського університету показало, що існує два поширених типу нового коронавируса L тип і S тип, але відмінності між цими двома штамами дуже малі. Немає жодних свідчень того, що вірус стає все більш смертоносним з плином часу, тільки те, що він стає все більш генетично різноманітним саме цього ви і очікуєте від такого вірусу, як коронавірус.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Ці молитви допоможуть вам в скрутну хвилину

Нагадаємо, Життя було спокійніше, а шоколад і цукерки смачніше: ТОП-5 цукерок СРСР

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею