Великобританія – перша країна в світі, яка навмисно заразить добровольців для просування досліджень

Author name 26 Жовтня 2020 в 20:10

Поділитися статтею

Перевірка вакцин на людях
Перевірка вакцин на людях

Британія готується стати першою країною в світі, яка для дослідження буде навмисно заражати добровольців для прискорення медичних досліджень в рамках боротьби з коронавірусом.

У своїй заяві британські дослідники з Імперського коледжу Лондона оголосили, що збираються приступити до так званої «інфекційної проблеми». Критикований з етичної точки зору, цей підхід полягає у свідомому зараженні здорових добровольців вірусом з метою прискорення досліджень, зокрема, проведення лікування і оцінки вакцин-кандидатів.

Що планує компанія?

Уже в березні 2020 року британська лабораторія Hvivo опублікувала оголошення, що пропонує еквівалент 4000 євро всім, хто хотів би свідомо заразитися коронавірусом. Тоді вона шукала близько 24 добровольців. Саме в рамках партнерства з цією лабораторією Імперський коледж Лондона і інші британські організації приступлять до реалізації «Програми Human Challenge».

Перший крок проекту – вивчити можливість зараження здорових добровольців коронавірусом Sars-CoV-2. У дослідженні братимуть участь добровольці у віці від 18 до 30 років без історії хвороби або симптомів Covid-19, без основних проблем зі здоров’ям і без відомих факторів ризику (хвороби серця, діабет або ожиріння тощо). Потім мета полягатиме в тому, щоб з’ясувати, яку найменшу кількість вірусу необхідно, щоб викликати у людини розвиток Covid-19. Йдеться про дослідження характеристик вірусу.

На цьому першому етапі добровольці будуть інфіковані природним шляхом, іншими словами, через носову порожнину. Потім вони будуть перебувати під наглядом дві з половиною тижні.

Після завершення цього першого етапу дослідники планують використовувати цю інфекційну проблему для вивчення того, як вакцини-кандидати діють в організмі, для порівняння ефективності різних вакцин-кандидатів, для вивчення потенційних методів лікування і їх ефектів, а також для вивчення реакції імунної системи.

Запевнивши, що буде зроблено все можливе для забезпечення безпеки добровольців, доктор Кріс Чиу, дослідник з відділу інфекційних захворювань Імперського коледжу Лондона, вважає, що інфекційна проблема може «поліпшити наше розуміння Covid-19 унікальним чином і прискорити розробку безлічі нових методів лікування і потенційних вакцин проти Covid-19».

дослідження
Дослідження

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею