Користь прополісу для нашого організму

Прополіс відомий як один з кращих природних антибіотиків. Він використовувався в терапевтичних цілях з давніх часів.

Що таке прополіс?

Прополіс – це смолиста речовина, яку бджоли збирають і отримують з бруньок і молодих гілок дерев, змішаного з їх власними виділеннями.

Прополіс дозволяє бджолам перетворити вулик в справжнє захищене місто, здатний діяти як засіб захисту від грибків, мікробів і плісняви всередині вулика, а також герметизувати стіни, діючи як ізолятор від холоду і негоди. Прополіс має протигрибкову, бактерицидну дію і запобігає бактеріостатичні захворювання бджіл. Перед тим, як увійти до складу різних препаратів, його промивають і видаляють віск.

Користь прополісу

1. Зміцнює імунну систему.

Володіючи дуже складним складом, прополіс стимулює утворення антитіл і сприяє засвоєнню поживних речовин в організмі. Доведено, що він дуже ефективний для підтримки здорової імунної системи.

Прополіс містить рослини-антибіотики, а також багато хімічних елементів, які необхідні організму для підтримки здоров’я: флавоноїди, вуглеводи, вітаміни (A, C, E, PP), мікроелементи (натрій, калій, магній, кальцій, алюміній, цинк, залізо, хром, марганець, мідь і т. д.), амінокислоти, пилок, віск, смоли, бальзами та ефірні масла.

2. Допомагає лікувати сезонні недуги

Прополіс може запобігти і зменшити нездужання, пов’язані з застудою, наприклад, біль в горлі. Адже завдяки своїм антибактеріальним і протизапальним властивостям прополіс успішно бореться з вірусами, запобігаючи появі симптомів. Крім того, це також рекомендоване природне лікування при фарингіті, ларингіті або тонзиліті.

Дослідження, проведене на групі дітей в школі протягом зими, показало, що діти, які одержували прополіс, рідше хворіли на простудні захворювання.

3. Усуває і знімає проблеми в ротовій порожнині

Захисна, антисептична і протизапальні дії прополісу роблять цей продукт дуже корисним при лікуванні кандидозу, гінгівіту, зубних абсцесів, захворювань пародонту або ясен і полегшує зубний біль. Крім того, завдяки своїм антибактеріальним властивостям прополіс допомагає дезінфікувати порожнину рота і запобігає утворенню зубного нальоту, тим самим захищаючи зуби від карієсу.

прополіс
прополіс

Наприклад, в рамках профілактики захворювань пародонту рекомендується змішати 40 крапель екстракту прополісу з 50-100 мл води, щоб використовувати його для полоскання рота протягом декількох хвилин.

4. Знімає шлунково-кишкові розлади

Прополіс, відомий як один з найсильніших природних антибіотиків, має протизапальну та спазмолітичну дію; регулює секрецію шлункового соку і сприяє загоєнню уражень слизової оболонки шлунка. Крім того, на відміну від традиційних антибіотиків, прополіс не викликає дискомфорту в шлунку і не викликає побічних ефектів.

5. Допомагає при загоєнні опіків

Прополіс природним чином стимулює відновлення тканин, пошкоджених порізами, ранами і особливо опіками шкіри, при цьому прискорюючи регенерацію здорових клітин. У разі опіку прополіс також діє як дезінфікуючий засіб.

6. Він запобігає і допомагає лікувати вушні інфекції

Антибактеріальні ефекти прополісу були продемонстровані в різних наукових дослідженнях, які підкреслили здатність прополісу запобігати багато типів інфекцій, включаючи інфекції середнього вуха. Наприклад, в тематичному дослідженні групи з 122 дітей у віці від 1 до 5 років було показано, що прийом прополісу на додаток до цинку може значно знизити ризик нового епізоду інфекції вуха.

7. Допомагає боротися з герпесом

При зовнішньому застосуванні прополіс дуже ефективний при лікуванні герпесу на декількох рівнях (герпес, генітальний герпес).

прополіс
прополіс

Прополіс: які його протипоказання?

Оскільки це продукт бджільництва, прополіс протипоказаний людям з алергією на продукти, вироблені бджолами, такі як маточне молочко і пилок.

Побічні ефекти

Нечисленні, незначні і оборотні побічні ефекти зазвичай пов’язані з алергічними реакціями на продукти бджільництва. Кропив’янка, астма, а також легка ниркова і дихальна недостатність є основними побічними реакціями.

Поделитесь этой статьей

Сейчас читают

Как выглядят мама и бабушка Светы Лободы?

Как Лобода будет выглядеть в 83 года? Также, как и ее бабушка — появилось...

Популярная певица Светлана Лобода зачастую скрывает подробности своих семейных отношений, но ее мама Наталья ведет свой Инстаграм-блог, и иногда рассказывает больше.
Карпаты в снегу

Карпаты завалило снегом: в горах -10 и настоящая зима, синоптики обещают такое по всей...

Уже с 29 ноября в Карпатах началась настоящая зима — здесь все засыпало снегом.
Оля Полякова

Оля Полякова полностью сменила имидж: подстриглась под мальчика, сделала волосатый “хохолок” – не поп-певица,...

Певица Оля Полякова постоянно такая красивая, женственная, безупречная леди. А тут сюрприз - не узнать нашу звезду! Это точно Оля Полякова?!!
Быстрый рецепт кексов

Пышные кексы на молоке с вареной сгущенкой: тесто получается очень вкусным и готовится за...

Благодаря этому простому рецепту, вы точно полюбите кексы не только есть, но и готовить.

Популярное за неделю

Самые читаемые