Небезпечні для людей і тварин: 10 рослин, які краще не тримати вдома

Деякі рослини в будинку можуть становити небезпеку для людей і тварин.

Кімнатні рослини прикрашають оселю і створюють затишок. Вони сприяють підвищенню вологості повітря в приміщенні і збагачують киснем повітря в світлий час дня. Споглядання рослин покращує настрій і знижує рівень стресу. Однак, які з них небезпечні?

Азалія – одне з найкрасивіших кімнатних рослин, яке радує цвітінням своїх володарів в холодну пору року. Всі частини азалії містять нейротоксин, особливо багато якого в листі. Цей токсин небезпечний тільки при попаданні його всередину. Отруєння проявляється спочатку збудливу дію, а згодом може привести до пригнічення серцевої діяльності.

квітка азалія

Монстера з гарними різьбленими листям – небезпечно кімнатна рослина. Її листя отруйне і при жуванні здатні викликати отруєння, яке проявляється онімінням ротової порожнини і глотки. Може тимчасово зникнути голос і засмутиться акт ковтання.

квітка монстера

Диффенбахія приваблює любителів кімнатних рослин красивими великими і строкатим листям. Але ця краса підступна – сік рослини отруйний. При попаданні на шкіру сік диффенбахии викликає почервоніння і печіння. І ні в якому разі не можна допустити потрапляння соку рослини всередину організму. При попаданні на слизові сік диффенбахии здатний викликати сильну слинотечу, блювоту і параліч голосових зв’язок.

квітка диффенбахія

Примула або первоцвіт під час цвітіння виділяє в повітря пахучі речовини, здатні викликати запаморочення і нудоту. Навряд чи варто розміщувати кілька рослини в маленькій кімнаті. Сік листя примули при попаданні на шкіру може викликати алергічну реакцію.

Квітка примула

Цикламен або альпійська фіалка має дуже отруйні бульби. Яд токсично діє тільки при попаданні всередину.

Квітка цикломена

Обережними слід бути при утриманні будинку рослин сімейства молочаевая, молочний сік яких небезпечний. Особливою популярністю з молочаевая користується пуансетія, яка називається в народі віфлеємською зіркою. При попаданні на шкіру сік молочаевая може викликати запалення, а при попаданні всередину – отруєння.

Амариліс

Амариліс та клівія – дуже красиві кімнатні рослини з яскравими квітами. Листя і амариліса, і клівії містять отруту, в великих дозах викликає нудоту і негативно впливає на організм.

Всі частини красиво квітучою брунфельзія містять нейротоксин, який при потраплянні всередину надає галюциногенні дію.

Квітка брунфельзія або брунфельсии

Глориоза приваблює любителів кімнатних квітів здатністю змінювати відтінки своїх кольорів. Всі частини рослини містять алкалоїд, здатного при попаданні всередину викликати летальний результат. Смертельна доза отрути 6 мг.

квітка Глорізола

Слід знати, що перераховані вище рослини самі по собі не є небезпечними. Вони становлять загрозу тільки при неправильному з ними зверненні. Тому милуватися цими рослинами рекомендується в недоступних для дітей і тварин місцях.

Популярне

Схожі статті

Найкраща підлива до каші та макаронів як у їдальні: 10 хвилин і все готово. З нею й м’ясо не потрібне

Смачна, насичена та з яскравим смаком – саме такою виходить підлива за цим рецептом. Скуштувавши її, важко повірити, що у цій підливі немає м'яса. Така підлива відмінно доповнить будь-який гарнір.

Діти-підлітки забороняють батькам викладати свої фото: як викручуються з ситуації Кухар, Мазур, Єфросиніна

Час спливає дуже швидко. Діти підростають і мають власну думку про те, що відбувається довкола. Деякі категорично забороняють матусям виставляти їхні фото в мережу, попри велику купу переглядів.

Подружка приїхала з Німеччини й навчила, як приготувати за 1 хвилину: ліниві пиріжки з лаваша і фаршу

Смачні соковиті і прості у приготуванні – саме такими є ліниві пиріжки з лаваша і фаршу. Їх можна готувати на сніданок або перекус. Такі пиріжки смачні, як у гарячому, так і в холодному вигляді.