Чого творці серіалу “Величне століття” не знали про дружин Султана Сулеймана: загадкова доля Гюльфем

"Величне століття"- один з найуспішніших серіалів. Не дивно, що його постійно обговорюють і міркують: хто з його героїв відповідає історичній правді, а хто — продукт вигадки творців картини.

Дійсно, цей серіал є одним із найуспішніших і популярних серед інших телесеріалів своєї епохи, що залучив мільйони глядачів у всьому світі у свої мережива інтриг, кохання та історичних подій. Серіал деталізовано відтворив реальні події та особистості Османської імперії.

Однак, попри масштаб та деталізацію, творці серіалу не врахували чи навіть не знайшли деякі історичні факти, особливо щодо життя дружин Сулеймана. Одна з них — Гюльфем.

Який персонаж Величного століття не відповідає історичній правді

У серіалі вона зображена вірною, але непримітною, не яскравою особистістю, яку спочатку витіснила зі спальні та серця Султана Махідевран. Натомість дослідники історичних подій стверджують, що навпаки, Гюльфем відбила чоловіка у Махідевран. До того ж ні та, ні інша не була його першою дружиною.

Як з’ясувалось, до них у Сулеймана була офіційна дружина, на ім’я Фюлане, з якою він народив доньку та сина. Ця жінка ніколи не цікавила Султана, тому історія її життя сумна та безбарвна.

Тож, Гюльфем, донька албанського князя, — третя дружина, була красивою, розумною та коханою. Вона подарувала Повелителю нащадка Мурада. Але хлопець захворів на віспу й помер в дитинстві. На відміну від першої дружини, після охолодження стосунків з султаном жінку не вигнали з гарему, а залишили біля Валіде Султан.

Чому ж так сталося?

Гюльфем у “Величному столітті” зображали далеко не такою, як вона була насправді. Замість того, щоб показати її як персонаж досить хитрий та маніпулятивний, такий що втерся в довіру до матері Сулеймана й подружившись з нею, нашіптувала та плела інтриги, її зобразили вірною подругою, яка ні на що у житті не претендує, окрім доброго до себе ставлення. Історичні ж факти свідчать про протилежне.

Життя реальної Гюльфем скінчилось трагічно. Витрачаючи гроші на свої цілі таємно від султана, вона була за це страчена. Але Правитель потім пошкодував про це, коли дізнався, що жінка на ці гроші будувала мечеть, парки, магазини.

Популярне

Схожі статті

Закусок багато не буває: огірки по-корейськи — знаменита страва кімчі. Це не лише смачно, а ще й корисно

Коли справа доходить до корейської кухні, багато хто експериментує з різноманітними стравами, щоб відчути екзотичні смаки та нові кулінарні враження. Але на першому місці — знаменита кімчі з огірків.

Українська Південна Пальміра не гірше Мальдівів: Леся Нікітюк приїхала в Одесу й приголомшила своїм виглядом

Леся Нікітюк ніколи не відмовляє собі похизуватися своїми принадами та зробити цікаві фото з міст, де вона буває по роботі або просто відпочиває.

Рецепт на вагу золота: м’ясні гнізда з грибами та яйцями готую на всі свята. Ніхто не вірить, що це просто

Існують рецепти, які цінуються як справжній кулінарний скарб, адже їхній смак і вигляд підкорюють з першого ж погляду та шматочка. Одним із таких є рецепт м'ясних гнізд з грибами та яйцями.