Не все так, як ми думаємо: найпоширеніші помилки про космос

Author name 10 Грудня 2020 в 22:12

Поділитися статтею

Хибні уявлення про космос
Хибні уявлення про космос

Серед наших знань про космос є абсолютно неправильні – вони часто навіяні нам кінематографом. Сьогодні ми розвінчаємо 5 популярних міфів.

Ми вибухнемо в космосі

Цей міф був створений Голлівудом. Часто кінематографістів не дуже турбують факти. Вони охоче дозволять собі вільність з реальністю, щоб сцена виглядала цікавіше. З фільмів ми знаємо, що в той момент, коли людина опиняється у відкритому космосі без захисного костюма, вона гине і, швидше за все, вибухне.

Вплив космосу обов’язково вб’є вас, але не миттєво і не настільки інтуїтивно. Людина може вижити в космосі близько півгодини без незворотних ушкоджень. Це неприємно, але це не миттєва смерть. Ви, ймовірно, померли б від задухи через нестачу кисню.

Меркурій – найближча до сонця планета, тому вона найгарячіша

Відстань від Сонця насправді не має нічого спільного з середньою температурою на планеті. Венера (друга планета від Сонця) – найгарячіша планета в Сонячній системі, але це через її атмосферу, яка містить в основному вуглекислий газ і трохи азоту, що робить її дуже щільною. Протягом року поверхня Венери зберігає температуру близько 462 C. З іншого боку, поверхня Меркурія сильно коливається. Вночі може бути холодно до -173 C, а вдень може досягати 427 C. У Меркурія дуже тонка атмосфера, тому тут так сильно коливається температура.

Одна сторона місяця ніколи не освітлюється

Зворотний бік Місяця прихований а від Землі, а не від Сонця. Обидві сторони місяця фактично отримують приблизно таку ж кількість світла, як і інша. Зворотний бік Місяця просто отримує свою дозу енергії в інший час: вдень. Плутанина виникає через те, що ми завжди дивимося на одну і ту ж сторону Місяця.

Сонце жовте

Попросіть школяра намалювати сонце, і, швидше за все, ви отримаєте жовтий кружок. Його навіть класифікують як жовтого карлика. Але, за даними НАСА, сонце не жовте. Його температура становить 6000 К (5726,85 С), що робить його білим. І якщо дивитися за межами нашої атмосфери, сонце дійсно виглядає як яскравий білий мармур.

Чорні діри всмоктують предмети подібно пилососа

Чорні діри не всмоктують все, що знаходиться поблизу; замість цього вони знаходяться в досить сплячому стані, а потім, якщо зірка наближається до неї і підходить надто близько, чорна діра стає активною. І все ж, чорна діра розриває на частини лише деякі з об’єктів поблизу.

Міфи про космос
Міфи про космос

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею