Як правильно варити нут – кращий спосіб

Author name 6 Липня 2021 в 13:07

Поділитися статтею

Як правильно варити нут або турецький горох?
Як правильно варити нут або турецький горох?

Нут або турецький горох надходить в наші магазини в сушеному вигляді, тому перед варінням його треба обов’язково попередньо замочити.

Замочування також допомагає зберегти форму нуту при варінні і збільшує його харчову цінність.

Спочатку нут треба промити проточною холодною водою. Якщо горох забруднений, то попередньо слід вибрати з нього сміття. Промитий нут всипати в ємність і залити холодною водою на кілька сантиметрів вище його рівня приблизно на 8 годин при кімнатній температурі. Зручно замочити нут на ніч. У процесі замочування обсяг горошин збільшується в 2-3 рази.

Процес замочування можна прискорити наступним чином. Залити нут в каструлі холодною водою в розрахунку на збільшення горошин в обсязі. Довести воду з нутом до кипіння, варити 5 хвилин, і залишити на 1 годину, закривши каструлю кришкою.

Воду, в якій перебував нут, після замочування необхідно злити, а сам нут сполоснути проточною водою

Як правильно варити нут
Як правильно варити нут

Варити нут треба в каструлі, заливши холодною водою з запасом. Пропорція кількості нуту і води не має ніякого значення. Важливо, щоб в процесі варіння нут весь час був покритий водою. Довести воду з нутом до кипіння на великому вогні, потім вогонь зменшити до мінімального. При закипанні утворюється біла піна, яку треба зняти шумівкою. Вариться нут близько 1 години. У процесі варіння при википанні води можна її додавати. За 10-15 хвилин до закінчення варіння в воду додати сіль за смаком. Сіль додається в кінці варіння для зручності, так як важко передбачити, скільки води википить.

Готові горошини нуту зберігають свою форму і стають м’якими всередині. Якщо планується з нуту приготувати пюре, наприклад, для хумус, то час його варіння треба збільшити на 20-30 хвилин. Готовність нуту легко визначити, розім’явши його горошину виделкою на тарілці.

Варена нут можна використовувати для приготування салатів і багатьох страв. Але можна варений нут вжити, як самостійне блюдо, додавши до нього відразу після варіння рослинне масло і спеції за смаком. Тільки робити це треба обов’язково, поки нут ще гарячий, щоб він максимально ввібрав в себе масло і аромати.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею