10 000 кроків, або більше? З’ясовуємо норму ходьби

Всі ми чули про те, що норма ходьби - 10 000 кроків на день. Звідки взялася ця цифра і скільки насправді потрібно ходити? Розбираємося далі.

Чому 10 000 кроків на день?

Довгий час поріг в 10 000 кроків на день згадувався як мета, яку необхідно досягти. Середнє значення, яке не грунтується на будь-яких наукових дослідженнях.

Ця цифра бере свій початок в рекламній кампанії 1960-х років, проведеної в Японії, щоб звеличувати гідності першого шагомера, манпо-кей .. Грунтуючись на спортивних успіхах Олімпійських ігор в Токіо, компанія Yamasa придумала пристрій, який виглядає як невеликий секундомір, здатний вимірювати кількість зроблених кроків. Мета? Забезпечити мінімальний рівень активності, встановлений в рекламі цього шагомера на рівні 10 000 кроків на день, що позитивно позначиться на здоров’ї.

Дослідник Йоширо Хатано підрахував, що 10 000 кроків ходьби дозволяють спалити близько 300 калорій і, отже, вплинути на його здорову вагу.

Згодом в різних дослідженнях цей поріг активності порівнювався з більш низькими рівнями, щоб підкреслити сприятливий вплив фізичної активності на витрачені калорії, артеріальний тиск або рівень цукру в крові.

Хоча емпіричну цифру в 10000 кроків можна оскаржувати, з усіх досліджень випливає одне: якщо ми обмежимося тільки 4000 кроками в день або менше, можуть виникнути згубні наслідки: серцево-судинний ризик і / або підвищений діабет, збільшення ваги тощо.

Пороги розгляду вченими

Кетрін Тюдор-Локк, професор Амхерстского університету в Массачусетсі і директор лабораторії поведінки при ходьбі в Луїзіані, крім емпіричного характеру цього порогу, також наполягає на населенні, якій адресовано цей припис. Середній дорослий японець 1960-х років не має такої ж статури, як сьогодні українець, американець, або сучасний японець. Тому бажано індивідуалізувати рівень активності.

Однак дослідник має намір виокремити питання: нижче якого порога нам дійсно варто турбуватися?

Норма кроків в день

У дослідженні, проведеному в 2008 році разом зі своїм колегою з Токійського університету, знаменитим Йоширо Хатано і іншими японськими й американськими дослідниками, вчений, таким чином, пом’якшує це загальне переконання приблизно в 10 000 кроків на день: «Ви не повинні робити це нав’язливою ідеєю, перша мета – перш за все усунути людей від їх диванів! Ми знаємо, що малорухливий спосіб життя шкідливий для здоров’я, і що якщо ви в середньому не заробите принаймні, 5000 кроків в день, це може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям: небезпечне збільшення ваги, м’язове виснаження, діабет, ризик для здоров’я кісток… цей список можна продовжити! »

Всесвітня організація охорони здоров’я вже згадувала цю ключову цифру в минулому, щоб остаточно уточнити свої рекомендації по віковим групам, в першу чергу, за рівнем інтенсивності фізичної активності, а також відносно статі. ВООЗ зазначає, що дитина або підліток повинен рухатися від помірного до інтенсивного не менше години в день. З іншого боку, вагітна жінка повинна розслабитися, зберігаючи при цьому помірний і регулярний рівень активності, наскільки це можливо.

Граничні значення, вказані ВООЗ, вказані не на день для дорослих, а на тиждень. Таким чином, зазначено, що потрібно мінімум 150 хвилин помірної активності (ходьба, садівництво, прибирання, їзда на велосипеді …) або 75 хвилин інтенсивної активності або спорту, з моментами активність більше 10 хвилин.

Еквівалентність за кількістю кроків

Якщо ми будемо дотримуватися цих знаменитих 10 000 кроків, на практиці це еквівалентно приблизно 8 км в день або 1 годину 40 хвилин ходьби в цілому. Очевидно, мова йде не про те, щоб накопичити 2 хвилини тут, 5 хвилин там, а про те, щоб рухатися хоча б 10 хвилин поспіль, щоб отримати користь з цих занять і вплинути на вашу тривалість життя.

Популярне

Схожі статті

Сам приймав пологи і був поруч з мамою: 52-річний Ектор Хіменес-Браво розповів, як у нього зʼявилася малеча

Ектор Хіменес-Браво, відомий ресторатор колумбійського походження, показав поповнення у сімʼї. Ба більше, кулінар особисто приймав пологи та поділився деталями з шанувальниками.

“Одні одружуються, інші розходяться”: до списку зіркових розлучень 2024 втрапили Бакланов, Салій, Сагайдачна

Тоді як одні знаменитості народжують третіх та четвертих дітей, зміцнюючи родини, інші не витримують випробування часом. У першій половині 2024 року відбулося чимало зіркових розлучень.

“На що натякає мій гример?”: Григорій Решетнік на зйомках Холостяка 13 з Тереном показав нововведення сезону

Григорій Решетнік зробив анонс однієї з улюблених сцен шоу "Холостяк 13" – церемонії троянд. Ведучий здивував не лише складом учасників, але й власним зовнішнім виглядом.