Напої, які краще не пити в холодну пору року

Author name 19 Листопада 2020 в 12:11

Поділитися статтею

Які напої краще не пити в холодну погоду
Які напої краще не пити в холодну погоду

Ми зібрали для вас список напоїв, які в холодну пору року – не найкращий варіант. Але відзначимо, якщо в списку є ваш улюблений напій – просто значно скоротите кількість, а не обмежуйте повністю. Все в розумних межах.

Багато з тих напоїв, які ми любимо пити, коли на вулиці холодно, насправді, не рекомендуються в холодну пору року. Остерігайтеся тих, які охолоджують температуру нашого тіла, і тих, які стомлюють тіло.

1) Класична помилка: пити занадто гаряче

Занадто гаряче - не найкращий варіант
Занадто гаряче – не найкращий варіант

Може здатися, що є сенс пити дуже гарячим, щоб боротися з холодом. Але таке гарячий напій принесе лише тимчасові переваги. У відповідь на різке надходження гарячого, організм спробує відновити баланс своєї температури, охолоджуючи і виділяючи піт. Вийде зворотний ефект! Щоб цього не сталося, краще дати напою трохи охолонути перед вживанням.

Корисно знати: занадто гаряче питво також може піддати вас ризику раку стравоходу.

2) Алкогольні напої, яких слід уникати, коли холодно

З глінтвейном краще не перестаратися
З глінтвейном краще не перестаратися

Якщо ви думаєте, що алкоголь зігріває вас, ви помиляєтеся! Дійсно, алкогольні напої часто критикують за те, що вони викликають зневоднення. Взимку до цього зневоднюючого ефекту додається зникнення сигналів холоду. Судини шкіри розширяться під дією алкоголю, що призведе до передачі тепла зсередини тіла до його поверхні. При цьому на шкірі створюється враження зовнішнього тепла. Однак наша внутрішня температура тіла знижується.

І, на жаль, це стосується і бабусиного грогу, і глінтвейну! Останній, хоча і нагрітий і приправлений ваніллю та іншими спеціями, насправді все ще містить від 7 до 14,5% алкоголю, який поширюється в крові швидше, ніж холодні напої. Тому помірність важливіше, ніж будь-коли.

3) Поганий час пити каву

Кава взимку не рекомендують
Кава взимку не рекомендують

Занадто велика кількість кави може призвести до зневоднення організму, а це, в свою чергу сприяє зниженню імунітету і в результаті у вас буде більше шансів захворіти.

Краще уникати напоїв з кофеїном, в тому числі холодних (газованої води, енергетиків). Ця речовина розширює кровоносні судини і знову викликає зниження температури тіла. Крім того, навіть без цукру чорна кава може викликати скачки цукру в крові. Це надмірно активізує наднирники і викликає сильну втому. А коли ми втомлюємося, ми більш чутливі до холоду.

До яких смачним напоям звернутися в холодну погоду?

Щоб вгамувати спрагу, згадані раніше напої взимку – поганий вибір. На щастя, крім води, є ще багато інших, які можна спокійно пити в холодну погоду.

Морси, компоти, домашні фруктові або овочеві смузі – вони наповнені антиоксидантними живильними речовинами, вітамінами і мінералами (кальцієм тощо).

Трав’яні настої (гібіскус, м’ята та ін.), Як і раніше є хорошим вибором, якщо їх не вживати занадто гарячими. Додайте лимонний сік, щоб підбадьоритися. Крім того, немає нічого кращого, ніж додати в чашку корицю, імбир або куркуму, щоб зігріти і тонізувати тіло.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею