Будьте здорові: чому не можна стримувати чхання

Author name 3 Грудня 2020 в 20:12

Поділитися статтею

Чому не можна блокувати чхання
Чому не можна блокувати чхання

Щоб не шуміти, деякі люди намагаються стримати чхання. Але така практика може бути дуже небезпечною.

Дуже високий тиск повітря

«Блокувати чхання, прикривши ніс і закривши рот, – небезпечний жест, якого слід уникати», – попереджають експерти з університетської лікарні Лестера (Великобританія) в дослідженні, опублікованому в журналі «Медичні звіти BMJ».

Можуть бути серйозні наслідки

На підтвердження своєї точки зору вони наводять випадок 34-річного чоловіка, який надійшов у відділення швидкої допомоги їх лікарні з опухлої шиєю і сильним болем.

«Пацієнт пояснив, що він відчув хрускіт в шиї після того, як спробував заблокувати чхання, затиснувши ніс і закривши рот», – пояснюють автори дослідження. В результаті він майже не розмовляв і не ковтав, а також відчував сильний біль.

Коли лікарі оглянули його, вони почули потріскування, яке поширилося від його шиї до грудної клітки – характерна ознака того, що бульбашки повітря проникли в глибокі тканини і м’язи грудей.

Сканер підтвердив їх підозри: тиск повітря, створений, коли чоловік придушив чхання, викликало розрив в задній частині його горла. Самовільний розрив задньої стінки глотки зустрічається рідко і зазвичай викликаний травмою в результаті блювоти, нудоти або нападів кашлю. Чоловікові вводили внутрішньовенні антибіотики і годували через зонд до тих пір, поки пухлина і біль не зникли. Через тиждень його виписали з лікарні.

Які ще можливі наслідки

За словами авторів дослідження, придушення чхання шляхом блокування ніздрів і рота може також викликати перфорацію барабанних перетинок, викликати проблеми з легенями (пов’язані з тим, що повітря залишається в грудній клітці між двома легкими) або навіть ще в більш рідкісних випадках, розрив.

чхання
Чхання
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Німіють руки і шумить у вухах? Негайно читайте про цей метод!

Поділитися статтею