Чому мед краще не додавати в чай: думка лікарів

Author name 12 Грудня 2020 в 15:12

Поділитися статтею

Чому мед не можна класти в чай
Чому мед не можна класти в чай

Всі ми звикли пити гарячий чай з медом, коли захворіли. Але, виявляється, цей метод не дуже корисний для організму і ось чому.

“Мед дуже чутливий до окислення і нагрівання, – зазначає лікар-дієтолог Хафід Халхол, – чим більше підвищується температура, тим сильніше розкладаються ферменти”.

“При температурі вище 42 C вся життєдіяльність руйнується, те ж саме і з людським тілом”, – підтверджує доктор Альберт Беккер, лікар, бджоляр і президент франкомовної асоціації апітерапії.

Коли мед нагрівається до 60 градусів, фруктоза, яка міститься в ньому, перетворюється в речовину, що має дуже складну назву – оксиметилфурфурол. Це з’єднання визнано професіоналами в області охорони здоров’я канцерогеном. Це серйозно ушкоджує стравохід і шлунок людини. Це може викликати не тільки печію і гастрит, але навіть рак.

Кумулятивна дія речовини становить небезпеку для нашого організму. Павда якщо випити чай з окропом один раз – нічого не станеться, але якщо це робити регулярно, то це створює ризик для вашого здоров’я.

Як же тоді пити чай з медом?

Будьте впевнені, чай з медом завжди можна пити без ризику для організму і отримати користь для організму. “Ми почекаємо, поки він охолоне, щоб чашка більше не обпікала наші пальці, і потім ми зможемо додати в неї мед, перш ніж пити”, – пояснює доктор Альберт Беккер.

Як підкреслила доктор аптек Олівія Метраль, цей жест спрямований на збереження солодкого смаку меду, а також його протизапальних властивостей, але не його природних протиінфекційних властивостей. “Якщо ми розбавимо мед водою, ми змінимо його pH і концентрацію цукру, і, отже, його дія проти бактерій”, – пояснює фахівець з апітерапії.

З іншого боку, якщо брати окремо, гаряча вода і мед виявляються дуже ефективними, особливо при грипоподібних станах. “Гарячий напій при температурі від 37 до 38 C підсилює вазодилатацію в порожнині рота, – повідомляє доктор наук в області харчування людини Ніколя Кардіно, – це забезпечить більшу поверхню обміну і, отже, краще всмоктування активних інгредієнтів під язиком, коли ви ковтаєте мед”. Тому пийте гарячий чай, їжте пару ложок меду і ховайтеся під теплу ковдру.

Краще приймати окремо
Краще приймати окремо
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею