У вересні цього року в Україні довго спостерігалась сонячна погода, але синоптики заохочують готуватись до перших осінніх холодів і погіршення погоди. Вже зовсім скоро осінь проявиться, а експерти радять вжити заходів щодо захисту свого врожаю. За словами синоптиків, вже за 2-3 тижні погода поступово почне змінюватись, але різкі зміни прогнозують тільки на початок жовтня. Саме у другий осінній місяць слід чекати і на перші заморозки в деяких областях України.
Коли та де в Україні буде перший сніг
Тепла осінь все ще залишається в країні, але нічні зниження температури можуть настати навіть у вересні і це – цілком нормальне явище. Разом із тим, цього року не варто чекати на різкі заморозки у першій полотні осені. Найімовірніше холоди прийдуть пізніше, а “мінусові” температури оминатимуть Україну довго. Втім, погода може змінюватись дуже різко, а тому спеціалісти утримуються від довгострокових прогнозів.

Попередньо синоптики говорять, що перші зниження температури до “мінусових” показників настануть не раніше як у другій половині жовтня. Вони зʼявлятимуться вночі, а вдень температура буде значно підвищуватись – особливу у безхмарні й сонячні осінні дні.
Саме тому експерти радять городникам подбати про збереження врожаю. Так, для якісного та тривалого зберігання плодів з власної ділянки бажано створити сталі умови для овочів – без перепадів температури та зайвої вологості.
Особливо захистити врожай потрібно і з іншої причини – після нетривалих заморозків до України можуть повернутись теплі дні. Так зване бабине літо буде спостерігатись на території всієї країни.

Важливо зазначити, що перший сніг в Україні вже був. Так, у Карпатах випали опади 24 серпня. Мешканцям цього регіону важливо бути готовими першими зустріти холодний циклон на території України.
