Гладкі та блискучі поверхні чудово пораються з функцією відбивання світла. Треба цим скористатися, коли вимкнули електрику, а хочеться, аби у кімнаті було трішки затишніше, аніж у пітьмі.
Тож якщо використати дзеркало, спеціальні світловідбивні плівки або листи алюмінію, сталі чи міді, в оселі стане значно світліше. Фольгу теж можна брати до уваги, але вона матова, тому набагато слабше розсіюватиме світло.

Краще за все впорається скляна поверхня дзеркала. Вона концентруватиме промінь практично без втрат. Полірована поверхня з алюмінію, сталі чи міді теж придасться. Саме цей матеріал використовують у рефлекторах прожекторів.
Алюмінієву фольгу можете використовувати, але зважте, що відблиск буде середньої інтенсивності. У принципі, якщо поставити ліхтарик безпосередньо біля білої стіни, отримаєте дифузне м’яке освітлення всієї кімнати.

Навіть аркуш білого паперу, поставлений у безпосередній близькості до джерела світла, набагато підсилить його інтенсивність. Він його не концентруватиме, натомість поширюватиме світло на більшій поверхні. А ще краще скористатися світловідбивною плівкою чи тканиною, які саме призначені відбивати найслабкіші промені світла.
Можете навіть налити у прозору склянку води й поставити біля свічки чи ліхтарика. Частина променів світла пройде крізь підсилювач, але під певним кутом відбудеться покращення світлового довкілля. Якщо у вас вдома встановлені поліровані меблі, вони впораються з поставленою задачею розпилювати світло не згірш дзеркала.
