Акне у підлітків: чому з’являється і як лікувати

Author name 6 Листопада 2020 в 18:11

Поділитися статтею

Акне у підлітків
Акне у підлітків

Акне – найбільш поширене захворювання шкіри, 85% підлітків і молодих людей у віці від 12 до 24 років страждають акне. Цей стан може стати серйозним джерелом збентеження.

Недавнє дослідження показало, що підлітки, які страждають акне, переживають почуття невпевненості в собі, сором’язливість, збентеження, безпорадність, труднощі з соціальною взаємодією і проблеми в школі.

Пік в 16-17 років

В цілому, перші невеликі ураження найчастіше виникають у віці 12-13 років у обох статей, іноді у дівчаток трохи раніше. «Пік консультацій з дерматологами доводиться на вік 16-17 років, з більшими подразненнями, часто запальними», – каже дерматолог Ніна Роос.

Різні типи прищів у підлітків

Ретенційні прищі призводять до утворення комедонів: чорних крапок і білих точок.

Запальні прищі характеризуються великими хворобливими червоними прищами і кістами, які можуть залишати шрами.

Змішані прищі – це поєднання чорних крапок і великих червоних прищиків. Це найчастіший випадок у підлітків.

Конглобатні вугри – це важка форма прищів, яка рясно поєднує в собі великі вузлики і кісти.

Блискавичні вугри – дуже рідкісна форма, при якій у молодого пацієнта спостерігається висока температура, дифузний біль в суглобах і м’язах, раптове розширення виразок, які стають дуже запальними, твердими і болючими. Розвиток відбувається повільно і впливає на загальний стан пацієнта.

Проконсультуйтеся якомога швидше, щоб обмежити психологічний вплив

Звичайний емоційний і соціальний стрес підліткового віку може стати ще важче подолати при наявності прищів. Цей розлад впливає на те, як підлітки думають про себе, і може навіть підвищити їх ризик депресії, занепокоєння і соціальної ізоляції.

Необхідно спонукати підлітків до консультації, як тільки з’являються прищики. Не будемо забувати, що в цьому віці вони надають великого значення своєму іміджу. Для них також пора привчити себе дотримуватися правил гігієни і здоров’я.

Важливість їжі та гігієни

Всупереч поширеній думці, причиною появи прищів є не бруд на шкірі. Фактично, подразнення від занадто частого миття може посилити цю проблему.

Що стосується дієти, її вплив неоднозначний. Дослідження показують, що низьковуглеводна дієта з високим вмістом цільнозернових і бобових покращує вугровий висип у підлітків. У деяких людей молочні продукти можуть погіршити вугровий висип. У цьому випадку спробуйте зменшити споживання молока підлітком і поспостерігайте за впливом на шкіру.

Так само у активних споживачів м’яса і птиці може бути більше шансів появи прищів в результаті складної ланцюгової реакції, яка стимулює жирові залози шкіри. Але вплив на вугрі інших здорових продуктів, таких як шоколад і смажена їжа, здається скоріше міфом, ніж фактом.

Знайти відповідне лікування – непросте завдання …

Дієве лікування акне залежить від:

  • типу прищів, представлених пацієнтом;
  • його генетичного фону;
  • алергії;
  • толерантності до ліків;
  • наявності вагітності;
  • і в більш загальному плані спосіб життя підлітка.

«Зазвичай лікарі починають з прописування місцевого лікування. Є різні типи: ті, які в основному націлені на ретенційні вугрі (похідні вітаміну А або фруктові кислоти), і ті, які націлені на запальні ураження (антибіотики або перекис бензоїлу), пояснює дерматолог Ніна Роос.

Акне у подростков
Акне у підлітків
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею